VROUWENLEVEN ZOMERZON EN ZOMERKLEEREN 210 VRIJDAG 15 JULI 1932 No. 7 Strandpakje van wollen jersey voor een kleinen jongen. Ook de blouse van onze afbeelding heeft een garneering van borduursel op uitgetrokken draden. In het schouderstuk zijn de draden ruitvormig uitgetrokken en op geregelde afstanden zijn kleine rosetten geborduurd. De korte pofmouwtjes zijn, evenals het gladde heupstuk, met fijne opnaaisels versierd. Héei origineel is bij deze in wit crêpe georgette ontworpen blouse de puntgarneering, welke met knoopen op het fraai bewerkte schou derstuk is bevestigd. Als we in dezen vacantietijd nog iets nieuws nemen voor onze kleintjes, dan denken we in de allereerste plaats aan gemakkelijke en luchtige vacantiekleertjes. Ook hieraan wijden de groote modehuizen wel degelijk hun aandacht. Getuige het hierbij afgebeelde model van het Parijsche modehuis ,,A la grande maison". Dit alleraardigste strandpakje van wollen jersey is bestemd voor een kleinen jongen. Door het jasje iets langer te nemen, zou men het ook geschikt kunnen maken voor 'n klein meisje. Even wil ik het toch ook nog hebben over die alleraardigste wollen jasjes, die nu in onze groote modemagazijnen worden tentoongesteld. Als we zoo'n aardig jasje in ons bezit hebben, behoeven wc ten minste onze voile en dunne zijden jurken niet in de kast te laten han gen, daar zoo'n manteltje de ontoereikende beschut ting der dunne japonnen op koelere dagen prachtig aanvult. PAULA DEROSE. Blouse van wit georgette, versierd met fraai handwerk. Misschien is de zomerzon, die, terwijl ik dit schrijf, zoo heerlijk haar stralen uitzendt, alweer ver te zoeken, wanneer dit onder de oogen komt van onze lezeressen. Maar het is haast onmogelijk, bij deze zonneweelde over iets anders te schrijven in deze rubriek dan over zomerkleeren. Al wat er, met 't oog op de grilligheid van ons klimaat, zooal ontworpen werd voor koele dagen en regentijd, schijnt opeens alle aantrekkelijkheid te hebben verloren. We moeten erkennen, dat er ook op dit gebied zeer veel moois is gelanceerd en vluchtig kijken we naar de fraaie wollen jasjes, bestemd om de zomersche toiletjes op minder zomersche dagen aan te vullen. Maar onze groote belangstelling gaat nu toch uit naar de zomertoiletten zelf. Maggy Rouff ontwierp eenige fraaie toiletten voor dames „d'un certain age". Een dier toiletten wordt hierbij afgebeeld. En al valt het zeer te betwijfelen of er veel niet meer jonge vrouwen zullen wezen met een figuur als dat van onze afbeelding, het dient erkend te worden, dat de lijnen van dit toilet erop berekend zijn, ook een minder slank figuur zoo voordeelig mogelijk te doen uitkomen. De doorgaande lijnen van de ja pon, de wijd uitvallende mouwen, de losse fichu en de terzijde lang afhangende sjafll, alles draagt mede bij tot het verkrijgen van een elegant geheel, waarbij een slankheidseffect verkregen wordt en allerlei onvolko menheden verdoezeld worden. Deze namiddagjapon werd ontworpen in wit met zwart „peau d'ange". Het Parijsche modehuis Martial Armand heeft bizonder veel werk gemaakt van de moderne blouse voor den zomer. De meeste van die blouses zijn wit,van ragfijn materiaal en versierd met handwerk van verfijnden smaak. Daar is, bijvoorbeeld, een model van witte georgette, even bloesend Elegant zomertoilet ontworpen voor de vrouw van een zekeren leeftijd. over een nauwsluitende gladde ceintuur. De tame lijk hooge, naar boven toe puntig oploopende man chetten zijn aan weers zijden versierd met open gewerkte randen. De zelfde ajourranden mar keeren ook het zich naar boven toe verbreedende vest, terwijl dit vest,even als de omgeslagen kraag, versierd is met 'n sierlijk borduursel, dat door in crustaties van organdie een verfijnd effect geeft. Een andere blouse van witte crêpe romain, ver sierd met fijne opnaaisels, heeft een jabot met rag fijn borduursel op uitge trokken draden en wordt gesloten met stervormige knoopen van bergkris tal.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 18