Zeeuwsche Sport No. 7 VRIJDAG 15 JULI 1932 219 Vol goeden moed hebben wij ons opgemaakt om getuige te zijn van het festijn, dat als elk jaar ook thans weer door de Vereeniging Luetor et Emergo te Middelburg gegeven werd. Wij dachten als persmensch zoo maar eens eventjes op 't vlot te wippen om onze oogen den kost te geven, doch wij rekenden buiten de contrdle-muren, welke aller- wege opgetrokken waren en zelfs ons eerlijk gezicht noch onze perskaart vermochten eenigen invloed op het hart der controleerenden uit te oefenen. De zwempropagandisten van de daad stelden ons zwempropagandisten van het woord op een zware Bij een goed georganiseerd zwemfeest vermeldt het programma ook een amu- sementsnummer. Op onze kiek: tobben varen voor jon gens en meisjes te Middel burg op Luctor' s zwemfeest. De dames prijswinsters te Middelburg. Mej. v. d. Made en mej. Meerman (Vlisstngen) toonden zich de snelsten in het nummer 600 M. vrije slag. proef, voordat wij het heiligdom van jury en leiding konden betreden. Intusschen hebben wij de zoo zeer begeerde vergunning tenslotte nog veroverd en wij hebben genoten van het zwemfeest. Onder de schit terende leiding van den heer de Graaf werd het pro gramma buitengewoon vlot afgewerkt. Het is niet onze bedoeling uitslagen met namen van winnaars en gemaakte tijden te publiceeren. Naast een tekort aan plaatsruimte zou het na de uitvoerige publi caties in de dagbladen geen belangstelling meer kunnen wekken. Direct na den aanvang was er reeds een mooi nummer te aanschouwen n.l. de 600 Meter vrije slag, waaraan door een groot aantal heeren werd deelgenomen en door een paar dames. Reeds di rect na den start ligt het geheele zwemmersveld verspreid. Wij zien deelnemers, die met forschen slag zich een weg banen naar het keerpunt, anderen lijken na de eerste 100 Meter reeds een groot deel van hun krachten verspeeld te hebben. Toch ko men ook dezen aan het eind punt en zij zijn het, wien wij niet 't minst bewonderen om hun uithoudingsvermogen en hun wilskracht. Een groote factor is het baanhouden. Velen raken uit den koers en verspillen hun krachten door vele meters af te wijken van de rechte lijn, welke zij te volgen hebben om het doel te bereiken. Tusschen nummer één en twee was een miniem verschil en de overwin ning heeft Visser niet te danken De overwinnaars op de 600 M. vrije slag van Luctors' zwemwedstrijden te Middelburg. De heeren Visser (Marine). Merk en Krap (beiden Lector), die resp. als Je. 2e en 3e eindigden. aan meerdere snelheid, doch hoofdzakelijk aan zijn tactisch zwemmen in de laatste tientallen meters, toen hij Merk met 'n flinke bocht naar buiten dwong en hem zoodoende belette de finish te bereiken. Intusschen hadden de kleintjes ook eenige num mers afgewerkt en het is nu reeds te zien, dat er fiksche zwemmertjes en zwemstertjes onder zitten, die volgende jaren, mits zij zich aan deze sport blijven wijden, wel iets zullen bereiken. Vinnige strijd was er tusschen de kleintjes en de grooten, maar niet minder bij de veteranen in hun estafette. Opmerkelijk was het, dat de dames bij deze wed strijden sterker vertegenwoordigd waren dan de heeren. Een paar nummers brengen telkens weer de noodige ontspanning voor de toeschouwers en de vroolijke noot in het programma. Op deze wijze wordt echter ook het groote nut van het zwemmen aangetoond en dat wel speciaal bij de reddingsdemonstratie, welke ieder jaar aan het programma is toegevoegd. Wij, hopen van harte, dat Luctor verschillende onverschilligen voor de zwemsport gewonnen heeft. Zwem men is nuttig en noodzakelijk. Het is het eigen belang van den zwem mer, waar hij op deze wijze wint aan gezondheid en kracht. Niet minder nuttig als de zwemmers zich gaan toeleggen op het zwemmend redden. Veel belangstelling was er, een vroolijk kleurig gedoe langs den Havendijk, de natuurtribune. De ouders, die van daar af den wedstrijd hebben meegemaakt moe ten nu toch wel overtuigd zijn van het groote nut van dezen tak van sport. Een fraai overzicht tijdens de zwemwedstrijden van Luctor et Emergo te Middelburg. Men krijgt hier wet een goede kijk op de groote belangstelling rond het water. De zwemwedstrijden van Luctor et Emergo te Middelburg Een aardig moment uit de 3X50 M. estafette voor dames.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 27