Ofi ais dooi ons land. No. 9 VRIJDAG 29 JULI 1932 269 „Nanette, lieveling, 't helpt allemaal niets.... Wat komt 't er op aan, als we van elkaar houden zei een stem. Even worstelde ze tegen hem, en toen, terwijl Paul's oogen brandend in de hare keken, begreep zij, dat ze zou moeten toegeven. Maar zij deed nog een laatste poging. „Waarom heb je me niet gezegd, wie je was vroeg ze. „Ik dorst niet. Je hebt nu wel gemerkt, dat ik laf ben," zei hij zwaarmoe dig. „Jij was de eerste echte vrouw, die ik leerde kennen en ik wou je niet weer verliezen. Nanette, begrijp je niet, hoe ik er aan toe ben Ik kan jou min der missen dan mijn troon." „Je kunt niet met me trouwen," zei ze klaaglijk. „Dat kan ik wel. Ik heb zooeven eens goed met mijn moeder gesproken. Toen ben ik weggegaan, dan kan zij 't aan Natalie vertellen. Natalie zal 't wel begrijpen. Zij vindt die valsche positie even ellendig als ik." „Maar jezij „We zijn werktuigen geweest in de handen van anderen. Ze zal mij dank baar zijn, dat ik den moed heb gehad, om weerstand te bieden." „Paul, je zult niet durven „Ik zal nog veel meer durven. Nanette, liefste, zie je dan niet, dat ik voor 't eerst van mijn leven meer man ben dan prins zei hij hartstochtelijk. Hij wachtte geen antwoord af, maar trok haar naar zich toe en kuste haar, en zij koi niet anders dan toegeven, en al haar bittere gedachten vergeten. „Ik houd van je, Paul. Ik houd van je," bekende ze. „Maar ik kan 't niet helpen, ik ben toch bang „Hoor eens, Nanette. We zullen voorzichtig moeten zijn. Graaf Dorsta zal me natuurlijk zoo maar niet loslaten. Hij is T met de plannen van mijn moeder eens. De koningsgezinde partij is niet zoo heel sterk. De weegschaal kan ieder oogenblik doorslaan naar den verkeerden kant, en dan krijgen we last." „Oorlog vroeg zij met wijd open oogen. „Dat hoeft nog niet. Maar oproer natuurlijk. Maar wat doet het er toe, als jij mijn vrouw bent Luister eens goed, Nanette. Ik heb alles goed bedacht, en plannen gemaakt, die niet mislukken kunnen. Morgenochtend om elf uur moeder hatelijk voort. „Je hebt ten slotte niets dan een knap gezichtje." „Dat kan wel waar zijn, maar in ieder geval is 't mijn eigen verkiezing, als ik niet trouw. Ik heb gisteren nog pas een aanzoek afgewezen." Mevrouw Grant keek haar dochter ongeloovig aan. Maar voor zij de woor den kon uitspreken, die haar op de tong kwamen, liet Nanette haar bom springen. „Ik heb neen gezegd tegenprins Michael van Boltana," zei ze. Even was er stilte. Toen riep haar moeder „Je bent gek," maar het kwam niet in haar op, te twijfelen aan de waarheid van haar dochters bewering. Zonder te weten waarom voelde zij zich zeker, dat dit buitengewone feit waar was. „Waarom vroeg ze. „Je bent je bent toch zeker niet zóó onnoozel Als.als je den prins werkelijk ontmoet hebt, en Zij zweeg, omdat zij geen woorden kon vinden, die recht deden aan den toestand. Mevrouw Grant kneep de oogen half dicht. Plotseling zag zij Hugo Mas ters als een zeer onbelangrijk persoon. Hij kon niet in de schaduw staan van die andere, veel grootere attractie. Prins Michael 1 Zij had van hem gehoord, gelijk iedereen van hem gehoord had. Prins Michael, zelfs zonder troon, was iemand. Op een betere vangst zou zij nooit durven hopen. Zij keek haar dochter geslepen aan. Het was haar tot nu toe niet moeilijk gevallen, haar wil aan Nanette op te dringen. Als ze het handig aanlegde Schoonmoeder van prins Michael 1 Dat klonk heel goed. Vriendelijk boog zij zich over haar dochter heen. „Enfin, als je Hugó liever nog niet spreekt, zal ik er maar niet op aan dringen," zei ze liefjes. Nanette haalde de schouders op. „Ik sta nog niet op," was haar eenige antwoord. „Goed kind. Blijf nog maar een beetje rusten. Je zult wel een beetje van streek zijn, als er zooveel gebeurd is," zei mevrouw Grant. Ik zal naar beneden gaan, en zien, dat ik Hugo wegkrijg. Ik begrijp best, dat je hem nu liever niet ziet." Nanette kon het wel uitschreeuwen. Haar moeders tactiek was voor haar maar al te doorzichtig. Zooais zij eens gevochten had tegen Hugo Masters, zoo zou ze nu tegen Paul moeten vechten, begreep ze alleen stond ze in dit geval in het nadeel, omdat zij van hem hield, en haar liefde haar zwak zou maken. Twee dagen later stonden de kranten vol over prinses Natalie, die met haar vader aan was gekomen. De pers begon al te fluisteren over „een koninklijke romance." Nanette voelde aanvechting om te schateren. Het was allemaal zoo dwaas en hol. Zij stelde zich de men- schen voor, die met zooveel pleizier hun krantje lazen. Een koninklijke romance was zooiets belangrijks voor velen, die zelf nooit iets hadden beleefd, dat op een romance leek. En zij zouden er over praten en veronderstellingen maken. En zij was de eenige van heel de buitenwereld, die wist, hoe onjuist het was. Er was geen sprake van een koninklijke romance. Het waren niets dan kranten leugens. Prinses Natalie en hij waren niets dan trekpoppen. Als graaf Dorsta aan de touwtjes trok moesten zij lachen en knikken. En droefgeestig overpeinsde Nanette, hoe het gaan zou. Dat huwelijk moest „populair" worden. Het was er op berekend, indruk te maken op de verbeelding van het volk. Onrustig liep zij de kamer rond. Alles scheen haar te herinneren aan Paul. Van de voorpagina van het ochtend blad hadden zijn oogen haar uitdagend aangekeken. De naam van Prins Michael was in ieders mond. Wat zij ook deed, er aan ontsnappen kon zij niet. En zoo liep Nanette rond, met brandende oogen in een doodsbleek gezicht, en zelfs mevrouw Grant dorst haar geen vragen te stellen. Van den prins had zij niets meer gehoord, en daar was zij dankbaar voor. Maar toch had zij al haar uren noodig, om te probeeren te vergeten. Zij zette in haar kommer de radio aan. Die zou haar het nieuws wel te hooren geven. Daar klonk de stem van den omroeper al, en zelfs die scheen haar uit te dagen en te bespotten. ..waren zijne Koninklijke Hoogheid prins Michael van Boltana en hare Hoogheid prinses Natalie van Paisla vandaag samen in Londen. Er loopt een gerucht, dat zij een bezoek brachten aan een juwelier in Bond street, waar de prinses de maat van haar vinger liet nemen. Men verwacht een belangrijke mededeeling van koningin Rosalie tegen het einde van deze week Met een snik sloot Nanette het toestel af en ging den tuin in, maar juist, toen zij plaats nam op haar gewone bank, werd zij gegrepen en letterlijk opgetild in een paar sterke armen. DE MOLEN VAN WIJK BIJ DUUR STEDE, WAARVAN RUYSDAEL ZIJN BEROEMD SCHILDERIJ GEMAAKT HEEFT.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 13