VROUWENLEVEN Contrasteerende Kleuren 274 VRIJDAG 29 JULI 1932 DOOR PAULA DEROSE Deze namiddagjapon van zijden mousseline vertoont in haar breede strepen zwart met appel groen en wit. Een lichte drapeering aan den voorkant geeft dit toilet iets geheel aparts. De van voren openstaande overrok en het jakje met korte mouwen van zwart maro- cain laten een goed gedeelte van het ge streepte materiaal vrij. Onze afbeelding links vertoont weer een combinatie van zwart en wit. Deze robe van zwart marocain, ontworpen door Paulette en „Cri de Paris" gedoopt, heeft 'n paar spits toeloopende witte banen in den rok en drie groote witte knoo- pen op de taille. De opgeknoopte kleine cape van wit marocain, die hier de „note gate" vormt, geeft het geheel iets jeugdigs. Er worden dezen zomer veel strepen verwerkt, welke op origineele wijze tegen elkaar aan gezet worden horizontaal, verticaal en schuin ge knipt vormen ze alleraardigste garneeringen. Zoo ontwierp Worth een jongemeisjes-costuum een kort, wit wollen manteltje met dito plooirokje daarbij een wit en blauw zijden gestreepte blouse, waarvan de strepen zoo aan elkaar gezet zijn, dat ze een bolero vormen. Bij een sporttoilet van Molyneux zijn de zwart met beige strepen der gebezigde wollen stof voor den rok verticaal genomen, dwars voor de strak tot over de heupen reikende taille en eveneens dwars voor den bijbehoorenden half langen mantel, waar van de strepen voor revers en manchetten weer verticaal zijn. Zwart met wit namiddagtoilet, waaraan de kleine witte cape iets jeugdigs verleent. Een der charmante nieuwigheden van dit zomerseizoen is het kleuren-contrast, dat iets origineels verleent aan veel der nieuwe modellen. Daarbij voert het zwart met wit of wit met zwart nog steeds den boventoon, maar ook andere combinaties doen zich gelden. Een elegant voorbeeld daarvan is 't model van onze afbeelding rechts, een creatie van Chantal, die het toilet „Isabelle" doopte. Een voorbeeld der nieuwe modellen van ge streepte stoffen: wit met marineblauw ge streepte zijde vormde hier het materiaal, dat schuin geknipt werd voor de verwerking. Een der allernieuwste creaties van zwart met groen en wit gestreepte mousseline de soie, met overrok en bolero van zwart marocain. Het hierbij afgebeelde strepentoilet, 'n model van Worth, geeft 'n voorbeeld van weer een andere stre- pengarneering. De wit met marine-blauw gestreepte zijde is hier overal schuin geknipt en op origineele wijze in eikaar gezet. Een vlechtwerk van wit en rood koord vormt de ceintuur. Behalve de kleurencontrasten spelen bij de nieuwe toiletten ook de découpees 'n groote rol. Ze maken op 't eerste gezicht minder effect dan de bij elkaar gezette verschillende kleuren, maar door het minutieuse hand werk, dat voor het verwerken der uitgeknipte stof wordt vereischt, zijn ze van 'n zeer verfijnde élégance. Behalve dergelijke toiletten als de hier beschre vene, bestemd voor namiddag-visites of voor sport, heeft de mode zich ook bezig gehouden met 't eenvou dige practische toilet voor de werkende vrouw. Zulk 'n toiletje van tweed of liever nog van goed waschbare stof is niet moeilijk te maken. Men geve den rok een smalle voorbaan, waar onder aan weerskanten een flinke zak is aangezet, die verder, schuin of dwars ge nomen, wanneer men 'n streep of ruitje verwerkt, een versiering vormt langs de heupen. De smalle voorbaan eindigt ter hoogte van de halsopening in 'n punt, welke daar wordt opgeknoopt. Onder die punt bevestigt men 'n strik, die iets fleurigs geeft aan 't geheel en die ge makkelijk nu en dan is weg te nemen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 18