^\tADER. 1KONINGIN No. 9 VRIJDAG 29 JULI 1932 Een gedeelte der eerewacht. niet gekozen worden, mogen hof dame zijn van de koningin. Op 1 Mei wordt het nieuwe koninginnetje in optocht van de school naar een park gereden, waar zij kroon en schepter van bloemen krijgt. Met een kus van de afgetreden koningin neemt de nieuwe de kinderlijke waardigheid overtwee kleine peuters dragen haar sleep en padvindsters vormen een lijfwacht. Zij is een jaar lang koningin, maar het komt eigenlijk alleen op dezen dag tot uiting, want de rest van het jaar is zij een ge woon schoolmeisje als alle anderen. Wat maar gelukkig is. Alleen moet de koningin gedurende het jaar haar zieke schoolvriendinnetjes bezoeken. dus een koningin der kinderen, en een koningin die zelf nog kind is. Dat gebeurt ieder jaar in een gedeelte van Londen, dat naar den dichter Robert Browning is ge noemd. De verkiezing der koningin is een feest, dat door alle kinderen het geheele jaar met ongeduld wordt afgewacht. Op den laat- sten April heeft de verkiezing plaats, zoodat het koninginnetje op den eersten Mei ge kroond kan worden. Alle klassen van de Zondagsschool, die het feest heeft ingesteld, kiezen een candidate, waarna de eindstem ming komt. De stemming is geheim, maar men begrijpt, dat de kinderen bij elkaar over de schouders kijken, hoe het stembriefje wordt ingevuld. De candidaten, die De sleep-draagster. Met een kus legt het afgetreden koninginnetje haar waardigheid neer. De koninginne-keuze. die geheim moet zijn maar waarbij de kinde ren rustig van elkaar kunnen ,,afkijken" Als haar grootste voorrecht beschouwt de koningin nog haar rijtoertje op den kro ningsdag.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 23