Zeeuwsche Omroep De „Kunstkring Het Zui den" opende in het bad paviljoen te Vlissingen zijn reeks schilderijententoonstel lingen, die hij van plan is dit jaar te geven, met werken van de leerlingen van den heer Jacobs, leer aar-kunst schilder aldaar. Zonder aan het werk der overige expo santen te kort te willen doen, die allen verdienstelijk werk lieten zien, reprodu ce er en we een schilderij van den heer Pluymers uit Mid delburg H e<x ^e(\ac<v Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is ge oorloofd. Men meldt ons uit de hoofdstad der provincie, dat j.l. Zater dag drie jeugdige Zeeuwsche boerinnen met een vliegtuig der K.L.M. naar Croydon afgereisd zijn. 'n Teeken des tijds, stond er onder het bericht. Wel neen Niets anders dan 'n symbool van de boterprijzen die ook de hoogte invliegen. Uit Tholen schrijft men ons, dat aldaar een Liedertafel is op gericht, waaraan thans reeds achttien heeren en dames hebben plaats genomen. Het eigenaardige van het geval is, dat een al te zakelijke za kenman sindsdien geregeld aan den dirigent de prijsnoteeringen van het zangzaad en de lijsterbessen stuurt. Foei Men seint ons uit Ierseke, dat de „Vebo" (ver. tot bev. van oestercultuur) niets minder besloten heeft dan om een geheele reeks journalisten uit te noodigen op een boottocht en een oes- terfuif. Daar dit met het kennelijke doel geschiedt om de kranten- schrijvers te animeeren tot redactioneele reclame, zal de voor zitter van den journalistenkring aan de deskundigen van 's Rijks muntenkabinet de vraag voorleggen of een oester ooit kan vallen onder de categorie steekpenningen. De Middelburgsche raad heeft besloten tot aankoop van de buitenplaats „de Griffioen." Ingewijden verzekeren, dat deze lusthof zal moeten dienen voor een gezondheidsoord ten be hoeve der doodzieke stedelijke financiën. Onze correspondent te Sluis telegrafeerde ons, dat de grens- kommiezen aldaar een groote kist in beslag genomen hebben, die geheel gevuld met boter bleek. Gelukkige mannen Witte raven Want er zijn niet veel land- genooten meer voor wie het botertje tot op den boom is. Nog vernamen wij uit Ierseke, dat de woningen in de Oude Torenstraat bij ieder regenbuitje onder water loopen. Daar er nog geen neiging schijnt te bestaan om deze huizen af te keuren, zal het 't beste zijn dat men ze omwerkt tot een „gemeentelijke- bad-en-zweminrichting-bij-slecht-weer." Een ingezetene te Goes ontving dezer dagen een zware baal suiker,welke bij nadere bezichtiging van het adres bestemd bleek voor het personeel van het postkantoor. Deze ambtenaren verstaan pas de schitterende kunst zich het leven aangenaam te verzoeten. Bravissimo De vroede vaderen van 's-Gravenpolder hebben het besluit ge nomen om den gemeentebeerbak op te laten ruimen. Het denk beeld werd geopperd om dit uit zuinigheids- zoowel als uit volks- gezondheidsoogpunt te laten verrichten door werkloozen, die behoefte aan verandering van lucht hebben. Tot de volgende week, dames en heeren In de Zeeuwsche klompenmakerij te Goes. Machinale be werking en arbeid met de hand. De heer S. Minderhoud Sr., Vlissingen, herdacht 1 Juli 1932 den dag dat hij 25 jaar geleden als procuratie houder bij de firma de Bruyne en Co., Vlissingen, werd werkzaam gesteld. Tal van prachtige bloemstukken werden den jubilaris als bewijzen van erkentelijkheid door ver schillende maatschappijen en corporaties toegezonden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 25