Zeeuwsche .Sport No. 9 VRIJDAG 29 JULI 1932 283 Praai overzicht van 't traject bij de finish, waar Zaterdag jJ. de loopers elkaar den palm der overwinning betwistten. Een spannende strijd uit den boulevard-loop van Marathon. De kamp om de 4e. 5e en 6e plaats, waarbij v. Sorge de sterkste bleek van de Zeeuwsche loopers. tactisch loopen en slecht verdeelen van zijn krach ten niet de prestatie leverde, waartoe hij ons wel in staat teek, bezette nu lang geen slechte plaats. Een looper, die onder de groote groep middelma- tigen dreigt verloren te gaan en die toch naar onze meening onder de „goeden" te brengen is, is v. Maris (Marathon). Na aanvankelijk snel opge komen te zijn is hij den laatstcn tijd weer wat achter. De vierde boulevard-loop te Vlissingen. Nadat burgemeester van Woelderen het startschot heeft gelost, vertrekken de 29 deelnemers. De Boulevard-ioop te Vlissingen, georganiseerd door de Vlissingsche Athl. Ver. „Marathon", 'n telken jare terugkeerend sportief genoegen. Onder buitengewoon groote belangstelling, zoowel van de zijde van publiek als athleten en athletiek- officials is deze loop j.l. Zaterdag weer gehouden. Niet minder dan 29 loopers verschenen aan den start, waaronder een groot aantal van D.O.S. te Rotterdam. Jan Zeegers liet jammer genoeg ver stek gaan,want al zou de strijd naar onze meening nog minder geweest zijn, dan hij nu reeds was om de eerste plaats, het is toch altijd weer een van de grootste aantrekkingskrachten voor het publiek, als bekend is, dat een looper van naam zal deel nemen. Nog eenige andere goede bekenden van buiten de provincie waren ondanks hun inschrij ving niet op het appèl verschenen, zoo o.a. A.A.W. Wolf van Vlug en Lenig. Het is altijd een tegen valler voor het publiek als op 't laatste moment blijkt, dat eigenlijk „de groote attractie" vervallen is. Voor de organisatoren van den loop, die hier machteloos tegenover staan, is het geen mindere teleurstelling, daar zij weten, dat de propagandis tische voordeelen van deelname door Jan Zeegers en anderen groot is. Niettemin bleef nog een flink aantal loopers van klasse over, om goed werk te zien te krijgen. De weersomstandigheden werkten mee om een vlot en goed verloop te waarborgen, de organisatie was in orde, terwijl de op het pro gramma voorkomende namen reeds bij voorbaat een goede prestatie waarborgden. Het is ook een goede prestatie geworden en dat niet alleen van de eerstaankomenden, doch ook van de Zeeuwen. De eerste Zeeuw was, zooals algemeen verwacht was, v. Sorge (Marathon), die als No. 5 de finish passeerde, zooals gewoonlijk in uitstekende con ditie. Voor een kleine verrassing zorgde evenwel Kambier (E.M.M.) door direct achter v. Sorge met miniem verschil als No. 6 te eindigen. Wij moeten hieruit concludeeren, dat Kambier weer terrein wint na een periode van inzinking en mis schien is de tijd nabij, dat v. Sorge weer eens een tegenstander krijgt, die hem niet direct zal over- De boulevard-loop te Vlissingen. De Rotterdammei P. Hartman Jr. (D. O. Sbereikt als eerste de finish op geraakt, wat o.i. niet noodig is. Wolf (E.M.M.) is ook nu weer gebleken niet de man voor deze wedstrijden te zijn, doch meer een kracht op de middelafstanden, zooals hij op de kampioenschap pen onaanvechtbaar bewezen heeft. Intusschen is de beker gewonnen door P. Hart man (D.O.S.) Rotterdam, die tegelijk het record van J. Arnold (B.A.C., Breda) winnaar 1930 brak, door de 3600 meter af te leggen in 11 min. 6 3/5 sec. Het record van Arnold stond op 11 min. 21 sec., een aanmerkelijke verbetering dus. De winnaar van het vorig jaar, Stevense, was niet aanwezig om zijn bezit te verdedigen. Ais tweede arriveerde J. Hoogeveen, A. V. '31, Rotterdam in 11 min. 15 4/5 sec., gevolgd door J. Hoogeweg (Hellas, Utrecht) en W. F. Schmidtke (A.V.A.C., Amster dam). Hierna kwamen zooals wij hierboven reeds vermeldden, de beide Zeeuwen. Kambier deed op het laatst nog een poging om van Sorge te passee- ren, doch deze sloeg den aanval resoluut af. Veel strijd was er niet en ook niet zoo heel veel verschil in binnenkomen. Geruimen tijd is de geheele groep bij elkaar gebleven na den start en er was reeds een behoorlijke afstand afgelegd, voordat zich een lang lint van loopers vormde, dat in vlug tempo den Boulevard nam. D.O.S. Rotterdam behaalde met 20 punten den Vereenigingsprijs, welke vorige jaren 1930 en 1931 door Hellas te Utrecht werd gewonnen. winnen, doch hem wel zal dwingen zich ook tot het uiterste te geven om op den langen afstand de baas te blijven. Het zou de prestaties van onzen kleinen Zeeuwschen lange-afstand-kampioen naar onze meening slechts ten goede komen. Een volgende Zeeuw, Bruinooge (Marathon), die op de Zeeuwsche kampioenschappen door on- Een aardig momentje tijdens den boulevard-loop te Vlissingen. Mevr. v. Woelderen ontvangt, in het bijzijn van hoofdinsp. Toussaint, den voorzitter van de athle- tiekvereeniging „Marathon", een bloemenhulde, aange boden door een paar jeugdige Vlissingschen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 27