Bij aankomst te Katsche Veer met de boot uit Zierikzee staan de autobussen reeds te wachten en dit lijkt ons een ideale verbindmg. De verbinding met boot, tram en autobus is niet overal ideaal, maar geeft het belangstellende publiek gelegenheid van den wal 't langzaam aanko mende reizende publiek rus tig op te nemen Zierikzee). Wederkeerige belang stelling. richting, vooral in dezen tijd, niet mogen stellen. Echter mogen we ook niet uit het oog verliezen, dat Zeeland zéér ge baat zou zijn bij een verbetering der voornaamste verbindingen. We hebben ten aanzien van de verbindingen te water nog wel eenige klaagliederen in petto. Niet, dat de diensten zelf niet be vredigen zouden integendeel, een zeer bereidwillig personeel werkt in alles mee, om de rei zigers zooveel mogelijk te hei pen. Echter zijn bij een te Een leeraar van 'n H.B.S., die met zijn klas van tijd tot tijd schoolreizen onderneemt, vertelde mij, dat van zijn leerlingen er •nog maar enkelen ooit Noord-Beveland en Schou wen hadden bezochtde meesten kwamen er, dank zij de schoolreis, voor de eerste maal. Een dergelijk feit geeft stof tot denken. Wan neer men constateert, dat vanuit Zuid-Beveland Walcheren wél druk bezocht wordt, mag men aannemen, dat het geen gebrek aan belangstelling, vooral voor het mooie Schouwen, is, wat de men- schen er van verwijderd houdt. We gelooven geen onrecht te doen aan de werkelijkheid, wanneer wij de verbindingen in deze schuld geven. Uit den aard der zaak mag men niet verwachten, dat binnen een eilandengroep dezelfde verkeersmoge- lijkheden verwerkelijkt kunnen worden als op het vasteland. Zeker is het wel, dat wij van een ideale regeling nog verre zijn, en dat wij eischen in deze Niet, dat de diensten zelf niet bevredigen zou den. Genoeglijke zitjes en 'n bereidwillig personeel werken in alles mee om de overtochten zoo gezel lig mogelijk te maken. (Zierikzee-Katsche Veer)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 8