p - VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1932 I-Jet lukt één keer, maar het mislukt achtendertig keerer zijn wel eens behoorlijke resultaten, maar dikwijls is het wat men op straat een „sof" noemt. Er is altijd ruimschoots goede wil, maar niet altijd behoorlijk werk. Ze beginnen altijd weer opnieuw en ze brengen het ook altijd ten einde, maar niet altijd tot een goed einde. Er zijn er velen die het doen, maar niet even veel die het goed doen. Maar dat hindert nietwant er zijn zooveel amateur-fotografen, dat er altijd nog behoorlijk veel goede amateur-fotografen zijn. Men behoeft maar eens te kijken in de foto-organen, en men be hoeft maar eens te vra gen aan iedere redactie, hoeveel kunststukjes zij van amateur-fotografen ontvangt. Vooral in den vacantietijd. Want buiten de vacantie heeft niet iedereen voldoenden tijd voor ernstige beoefening dezer liefhebberij dat moet wachten tot de dagen of weken van vrijheid, in de vacantie fotografeert trouwens iedereende winkels verkoopen meer platen en films dan anders in iederen trein lig gen de camera's in het bagagenet. Door alles en iedereen worden fotowedstrijden uitgeschreven. Het fototoestel bengelt op de fiets, ligt in den auto, in den strandstoel, in het bootje, in den kinderwagen. Er worden foto's gemaakt van „mooie" plekjes, van het pension, van het kamermeisje, van den waterval, van „aardige" dingen die we onderweg ontmoeten, van de kam- peertent, van vacantie- gangers die wandelen, zwemmen, roeien, fietsen, in den trein zitten, op de hei picknick houden, ezeltje rijden, berg be klimmen, in de duinen rusten en op het strand slapen. Overal en altijd ziet men camera, doek en statief want of schoon de fabrieken wel zorgen dat de amateurs bijna altijd en overal momentopnamen uit de vrije hand kunnen maken, is het lang geen uitzondering dat men (kalme of zenuwachtige) toebereidselen ziet met statief en zwarten doek, waaronder de fotograaf onophoudelijk wegduikt om het geval goed scherp ir e stellen. Laat ons hoj»en, dat iedere vacantiefoto tech nisch en artistiek volmaakt in orde is. Want foto's zorgen voor de prettigste en leukste vacantie- herinneringen en zorgen in latere weken en maanden voor de gezellige conversatie van „toen we daar waren" en "weet je nog wel," hetzij 't foto's zijn van onszelf, hetzij van menschen die wij ontmoet heb ben, of van karakteristieke plekjes van een streek, of van merkwaardigheden of bijzonder mooie punten welke men heeft leeren kennen. Een van de dingen, die wij als een merkwaardig heid fotografeerden, is het plaatje van den volge schreven muur, dat wij hier publiceeren. Een merkwaardigheid is het eigenlijk niet, althans niet in dien zin dat het een zeldzaamheid is. Geen muur in een oud kasteel of uitzichttoren ontkomt aan deze schrijvers, hoewel er-overal bordjes han gen met dreigende waarschuwingen of berijmde verzoeken in den geest van „waaronder hij onop houdelijk wegduikt...." Schier monnikoog.een oan de badplaatsen en vacantie-oorden van het Noorden in het midden ziet men de plek. waar het strand enkele jaren geleden langzaam af brokkelde.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 10