Vrouwenleven nievm den w/ntbr 338 VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1932 We hebber nauwelijks goed en wel gelegenheid gehad om te profi- teeren van onze zomerhoeden, of reeds komen de nieuwe modellen voor den winter zich presenteeren. Allerlei soorten hoedjes van vilt, van 'n soort peluche, van wollen band en zelfs van veeren komen onze aandacht vragen. Of later in het seizoen ook nog de groote hoeden zullen verschijnen, daaromtrent valt nog niet veel te voorspellen. Voorloopig worden er enkel nog maar toques en nauwsluitende kleine hoedjes gelanceerd. Wat zouden we in de najaarsstormen van den overgangstijd tusschen zomer en winter ook met groote hoeden moeten aanvangen Wanneer de eerste modellen een goed beeld geven van wat er op het gebied van winterhoeden voor nieuws zal komen, dan lijkt het wel, dat we met onze hoeden van verleden jaar best weer voor den dag zullen kunnen komen. Voor een kleine moderniseering hier en daar kun nen we de nieuwe modellen tot voor beeld nemen. We kunnen bijv. iets heel aardigs maken van 'n eenvoudig klein vilten hoedje, wanneer we er 'n lap schotsche zijde bij nemen, voldoende tevens voor No. 11 Grijs vilten hoedje, met zil veren kralen op den rand. Origineele baret van kastanjebruin vilt. 'n bijpassende das. Voor de das wordt de ruit schuin geknipt en de overschietende punten worden aan elkaar genaaid en om het hoedje heen geplooid. En als we van zoo'n oud vilthoedje den geheelen rand afknippen en de zijde er omheen zoo arrangeeren dat aan één kant nog iets van het vilt te zien komt daaronder, terwijl aan den ande ren kant de zijde iets lager neerhangt, dan heb ben we een der allernieuwste Parijsche modelletjes volgens ontwerp van Jane France, dat met de bijbehoorende sjaal een goed geheel vormt. Een ander hoedje weer kan worden opgefleurd met 'n strik, precies in de kleur van 't vilt, schuin van achteren recht staand opgezet. Ook rosetten van ripslint, metalen versiersels en veeren fanta sies worden op allerlei wijze voor garneering aan gewend. Toques zijn een dankbaar onderwerp om zelf te maken voor al wie beschikt over handige vin gers. Bij de nieuwe modellen zijn er vervaardigd van allerlei materiaalcombinaties van vilt met zijde, open gewerkte wollen stof in twee tinten, dooreen gevlochten wollen band en zoo al meer. Germaine Galy ontwierp een toque geheel en al uit witte veeren, met als eenige garneering een platten witten strik opzij, hoog boven het kapsel. Ja, de nieuwe hoedjes worden nog steeds schuin gedragen, zoodat er van het kapsel heel wat te zien komt en men er wel degelijk mee te rekenen heeft, dat een verwaarloosd kapsel het effect be derven kan van het fraaiste hoedje. Hoeden met rand worden zóó opgezet, dat ze aan één kant, goed en wel, het geheele oor bedekken en aan de andere zijde het voorhoofd vrij laten. Een voorbeeld daarvan geeft het model van onze eerste afbeelding een créatie van Saby Mono in blauw vilt. De garneering bestaat uit een ro- bijnkletirige veerentouffe. Andrée Nordet ontwierp de moderne baret voor 'n jong meisje. Kastanjebruin vilt werd op origi neele wijze verwerkt tot dit charmante hoedje. Het eenvoudige hoedje van onze derde afbeel ding, door Jeanne France ontworpen in grijs vilt, krijgt iets heel aparts door de zilveren kralen, in strakke rijen om den rand genaaid. PAULA DEROSE. Blauw vilten hoed met robijnkleu- rige veeren touffe ge garneerd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 18