mmiv Zeeuwsche Omroep 344 VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1932 No. 11 K> ïoio De weg tusschen Rapenburg en Hulst wordt thans gerestaureerd en de bochten er uitgenomen Hallo hallo 1 hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is ge oorloofd. Men meldt ons uit Lewedorp, dat de biljartclub „de Beurs" uit Goes het onderspit dolf tegen de plaatselijke stootbrigade „De goede verwachting". Ja, de beurs blijft sinds tijden beneden alle goede verwach tingen Onze correspondent te Middelburg seint ons, dat een 6-jarig meisje zich verstout heeft om onder een wagen met leeuwen te kruipen en dat een winkelier gloeiende protesten aanteekent omdat men een palingkraam voor zijn winkel gebouwd heeft. Zoo ziet men, dat de eene mensch heel wat meer vrees voor dieren heeft dan de andere. Men telegrafeert ons uit IJzendijke, dat daar binnenkort, op initiatief van „Geduld overwint" een internationaal muzi kaal festival gehouden wordt. Vijftien harmonie- en fanfare korpsen uit België en Nederland treden er op, zoodat het pro gram zeer uitgebreid zal zijn. Wij weten niet of dit als waarschuwing bedoeld is, dan wel als aanmoediging, doch in elk geval geduld overwint alles Te Ierseke loopt een gerucht, dat een landbouwer geweigerd heeft, voor zijn koeien de drie-kwartjes-per-week-steun te ont vangen. Of hij dit bedrag te hoog of te laag vond, konden wij niet achterhalen. Men meldt ons uit Vlissingen, dat de fanfare „Antverpia" uit Mariaburg bij Antwerpen een bezoek met haar leden en eereleden heeft gebracht. De reis werd per zeilboot gemaakt. Op momenten, dat de wind ging liggen, bliezen de opvarenden in de zeilen, inplaats van in hun instrumenten. Een auto-rijdend onderwijzeresje uit Amsterdam raakte te Goes in botsing met een anderen „wagenbestuurder", verloor de macht over haar stuur, reed de warande van een café binnen en torpedeerde het meubilair. De toeschietende kellntr had zijn tegenwoordigheid van geest niet verloren, doch zei hoffelijk „de garage is aan den achterkant, dame 1" De minister van Waterstaat heeft afwijzend beschikt op het verzoek van de Zeeuwsche visschers om in Augustus kreeften te vangen. De bezorgdheid van Zijne Excellentie voor deze beesten wordt door de gedupeerden niet gewaardeerd. Een briefschrijver meldt ons althans, niet zonder sarcasme, dat men in Den Haag een knipcursus voor deze schaardragenden wil instellen. Het nieuwe ziekenhuis te Oostburg is Maandag officieel geopend. De muziekvereeniging „Harmonie" heeft te dezer gelegenheid geconcerteerd. Onze correspondent te Oostburg, bepaald familie van Tijl Uilenspiegel, duidde deze fanfaronnade stijlvol aan met blaas-operatie. Hier is nu niets meer aanwezig. Tot de volgende week, dames en heeren 1 Terneuzen^at veel ^nc^er aanwezigen merkten we toevallig op i ia l» j den heer Flipse, dirigent van het Philharmo verloren heeft bij de verdwijning D nisch orkest te Rotterdam. van den bekenden en eenig overgebleven molen Te Oostburg werd op Zondag 7 Aug't elfde concours gehouden van den Bond v. Muziekgezelschappen in Zeeuwsch Vlaanderen- WestBurgemeester Erasmus van Oostburg opent het concours. Overzicht van de belangstelling tijdens het concours.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 24