EEN WEST AFRJ De ontdekker Hugo Adolf Bernatzik die verschillende beschrijvingen over de door hem ontdekte volksstammen deed ver schijnen, wordt door Fulup in boorlingen ingelicht over het ge bruik van 'n inheemsch driesnarig muziekinstrument. X* De muziek der inboorlingen werd „vastgelegd"Ben Balante jongen blaast sig nalen op n antilopenhoren. VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1932 Elly Beinhorn, de koene, wereldvermaarde Duitsche vliegenier ster, die over Afrika meerdere vluchten maakte, landde in de nabijheid van het kamp van Bernatzik en bracht den expeditieleden een kort bezoek. ontdekkingsreis naar Por- tugeesch-Guinea, 'n land, waarvan niet veel meer dan de naam bekend was. Vooral de eilanden groepen, die deze Portu- geesche kolonie aan Afrika's Westkust om ringen, boden rijkelijk gelegenheid tot het ma ken van koene ontdek kingstochten. De „rol len" waren zorgvuldig onderling verdeeld; me vrouw Bernatzik hield de dagboeken bij, tee- kende de voorwerpen van ethnographische waarde, wandschilderingen, de plattegronden van de hutten der inboorlingen Avondstemming in het expeditiekamp. No. 11 Afrika, het zwarte werelddeel, blijft de wetenschap pelijke vorschers nog immer lokken. Hoewel steeds meer ontdekt wordt omtrent de zeden en ge woonten van de Afrikaansche volken, zijn er toch nog tal van gebieden, waarover ons, Europeanen, niets be kend is. Zoo zag dan ook de geheele beschaafde wereld met spanning uit naar de resultaten, welke de Bernatzik-expeditie 1930—'31 zou weten te bereiken. Gedurende deze jaren ondernam de bekende Afrika- reiziger, de Weener Hugo Adolf Bernatzik, vergezeld van zijn vrouw en van professor Bernhard Struck, een In de nabijheid van de kust weed de auto der expeditie overvallen door een sprink- hanenzwerm.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 4