UKA EXPEDITIE i No. 11 VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1932 Op verschillende der door de expeditie bezochte eilanden was er geen zoet water. De inboorlingen maakten echter bij eb kleine kuilen in het zand. waarin dan bruikbaar water naar boven welde. De vrouwen dragen behalve 'n kleed van stroo, *n hoofd deksel uit boombast vervaardigd. Mevrouw Bernatzik deelt aan boord haar hevelen uit. alsmede die van hun dorpen; haar man, de eigenlijke leider der expeditie, op wien dus de zorg rustte voor de geheele organisatie en voor het verloop van den tocht, fotografeerde zeden, gebruiken en al hetgeen tot religieuze plechtigheden moet worden gerekend. Professor Struck maakte anthropologische studies en verzamelde waardevol materiaal omtrent taal en dia lecten. Men slaagde erin van tien tot nog toe alleen bij naam bekende volkeren, de uitvoerigste gegevens bijeen te brengen, zoodat men over hun herkomst en ontwikkeling thans volledig is ingelicht. Onze lezers De expeditie slaagde erin. de nog nooit betreden moe rasgebieden van Orango Sinko, een der grootste van de Bissago eilanden, in kaart te brengen. zullen het op prijs we ten te stellen, dat wij door middel van drie achtereenvolgende foto series de voornaamste ontdekkingen van deze expeditie in beeld zullen brengen. Alle foto's heb ben betrekking op neger stammen, waarvan de leden nog nooit een camera hadden gezien, laat staan „geposeerd" zouden hebben. Iets héél bijzonders dus. En wel licht vinden wij later gelegenheid nog meer te publiceeren. 'n Opname van het inwendige van een Byogohut op het eiland Karasch. 1 y*--:

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 5