VROUW De Zomerbruid en de Bruidsmoeder Modenieuwtjes voor den Herfst VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1932 Het bruidstoilet van onze afbeelding is er een, waarbij sleep en sluier en bloemen de hoofd rol spelen en de japon zelf, héél eenvoudig genomen, als 't ware alleen maar den achtergrond vormt voor de vele meters zijde, die in den sleep verwerkt werden, voor de kostbare kant van den sluier en voor de kostelijke witte lelies, tot een meesterstuk van bloemistenkunst bijeen gegaard. Bij de allermeeste bruiden, waar de entourage minder kostbaar is, speelt de bruidsjapon zelf wel degelijk een groote rol, en wel op tweeërlei manier de bruidsjapon moet haar cachet hebben als zoo danig, én zij moet na de bruiloft met succes kunnen dienen als avondjapon. Voor de bruidsjapon geldt de ongeschreven wet eenvoudig en decent. De nieuwste Parijsche bruidstoiletten hebben weinig of in het geheel geen sleep, terwijl de sluier eenigszins sleepend is. De taille wordt hoog ge nomen. Voor een slank bruidje werd een toilet ontworpen met een zeer wijden rok, in de taille ingerimpeld en met een ,,kop" daarboven uitstaande. Een om de taille gewonden lint wordt van voren met een Een kostbaar bruidstoilet. Tn de nieuwste modeplaten vinden we een reïncarnatie van de ouderwetsche jabot. Er zijn ronde, nauw den hals omsluitende kraagjes van twee met 'n smal valencienne- kantje afgezette ruches met 'n jabot van dezelfde ruches, in vele lagen over elkaar vallend. Er zijn platte kraagjes met 'n soort befje aan den voorkant en weer andere kraagjes, van voren eindigend in 'n paar lange slippen. Er is ook 'n heel nieuw rug-décolleté, dat verkregen wordi door een op den rug toegeknoopte namiddagjapon voor een deel open te laten, waardoor dan de japon wordt veranderd in 'n avondtoilet. Over het algemeen zijn veel der nieuwe toiletten voor den herfst tamelijk hoog gesloten aan den hals. PAULA DEROSE. strik bevestigd. Dit toilet heeft 'n tamelijk hoogen ronden hals en lange nauwsluitende mouwen met korte pofmouwtjes daaroverheen. Een ander der allernieuwste bruidstoiletten heeft een langen, zeer wijden rok en lange wijde kanten ballonmouwen. Daaroverheen een strak lijfje met schootje, waarop aan den achterkant een breede vlin- derstrik korte vleugelmouwtjes over de wijde kanten mouwen heen. De robe van onze tweede af beelding, ontworpen door Maggy Rouff, zou zeker een prachtig toilet vormen voor een bruids moeder. In plaats van kant zou men voor dit model ook ander materiaal kunnen nemen, b.v. zwarte georgette. De wijde vleu gelmouwen zijn zeer flatteerend mits de bruidsmoeder niet te veel van haar slankheid heeft ingeboet. Ook voor de bruidsmeisjes worden natuurlijk speciale toi letten ontworpen. Daar is 'n model met strak bovenlijf, waarop, ter hoogte van de heupen, de zeer wijde rok met een ruche is aangezet. Twee fluweelbandjes, met strikje van voren, omspannen de taille en 'n cape, van achteren in 'n ronding over de taille reikend en van voren kort, met een grooten strik opzij gesloten, voltooit het geheel. Een ander model voor bruidsmeisjes heeft op den niet zeer wijden rok drie zeer ruim aan weerskanten ingerim- peldc banden, pofmouwtjes met eenzelfde versiering van twee smallere banden en hoog om de taille een breede flu- wcelcn ceintuur, door twee uitknipsels van de taille ge schoven en van achteren gestrikt. Bij dit jeugdige model letje wordt een kapje van bloemen gedragen, eenzelfde kapje als de bruid, in 't wit, over haar sluier draagt. Voor koele dagen werden er verder voor de bruids meisjes nog aardige korte jasjes ontworpen, met half lange mouwen, evenals den onderkant van het manteltje om zoomd met bont. Een elegant toilet voor de bruidsmoeder

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 18