i Maar de aanval wordt afgeslagenverbaasd, ongeloovig en n beetje bang zien zij toe. hoe de kansen zich nu keeren legen hun elftal Dankbaar klapt men in de handen en verheugd kijkt men elkaar aanwant de vrienden op het veld naderen steeds meer het doel der tegenpartij De jonge meisjes juichen en gillen uitbundig zij trekken en klammen hun handen bijna stuk aan de sterke omrasteringzij huilen en lachen en plukken zenuwachtig aan hun handschoenen en kijken toe in spanning, in bewondering, in angst, in wanhoop en in uitgelaten vreugde. Zco gaat het bij voetballen in Zuid-Amcrika. In de groote steden. Buenos Ayres bijv., komen tienduizenden naar een wedstrijd kijken, en hoe sterk die duizenden met het trappen en loopen op het veld meeleven, blijkt o.a. uit het feit, dat de toeschouwers van het veld ge scheiden zijn door een hooge ijzeren omheining het is n.l. vroeger voorgekomen, dat het. publiek In be geestering over den afloop van de tnatch over het veld stroomde om de spelers te huldigen. Wat er gebeuren kan, wanneer een enthousiaste menigte van tienduizenden over het veld dringt en holt, kan men zich wel eenigszins voorstellen. Vandaar het besluit om de toeschouwers achter een hek in bedwang te houden. De voetballers mogen daar eenvoudig niet slecht spelen; dat kan de geestdrift van supporters en toeschouwers niet' verdragen. Meisjes bijv. de vrouw leeft daar nog sterker met den wedstrijd mee dan de man trekken zich radeloos de haren uit het hoofd, wanneer de club. welke hun sympathie heeft, verliest of zelfs maar dreigt te verliezen of een mooie kans laat voorbij gaan. Hun vreugde en opwinding bij 'n overwinning zijn niet te beschrijven. Het blijkt overigens voldoende uit de foto s welke wij slechts plaatsen om een indruk te geven van de intense belangstelling voor voetballen in Brazilië. Uruguay, Argentinië, enz. hoe volkomen men in den wedstrijd opgaat, blij of angstig of ongeduldig of wanhopig, al naar de kansen van het bevriende elftal staan. De kansen van het bevriende elftal stijgen. Het wordt nog ergerde tegenpartij blijft angstig dicht bij het doel van hun vrienden. Als de keeper in vredesnaam maar niet gepasseerd wordt....

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 17