BLOUSES BE BOA 402 VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1932 No. 13 ROUWENLE ry blouse behoort ongetwijfeld tot de mode- onderdeelen, die de laatste jaren betrekkelijk weinig verandering hebben ondergaan. Verschei dene seizoenen achtereen zagen wij niet anders dan het z.g. overhemdmodel, dat hoogstens in materiaal of manier van garneeren varieerde. Het ccne model werd opgeluisterd door kantincrusta ties of een geborduurd monogram, het andere door'n jabot, ajourranden of groepjes fijne plooien. Het waren echter steeds variaties op hetzelfde thema. Deze zomer bracht op dit gebied belang rijke veranderingen. Of het komt, doordat de tricot-pakjes en de z.g. „overgooiers" weer zoo in trek zijn, wij weten het niet, maar een feit is dat de blouse de echt vrouwelijke blouse zooals wij die vroeger gekend hebben, weer is herleefd. Naast het sportieve overhemdmodel van crêpe T" ezcressen in het bezit van een vecren boa, kunnen deze thans weer uit de oude doos te voorschijn halen en evenals vroeger in „den goeien ouwen tijd" op haar japonnen, mantels en mantelpakjes dragen. De boa behoort n.l. wederom tot de laatste snufjes, welke „Vrouwe Mode" ons heeft voorgeschreven. Op de groote ren banen, waar, zooals men weet, alle mode nieuwtjes gelanceerd worden, heeft de boa den bijna traditioneelen vos geheel ver drongen en wordt ze in alle mogelijke soor ten en tinten, en op de meest uiteenloopendc manieren gedragen. MARGUERITE. N de chine, shantung of celstof, brengen de mode koningen ons dit jaar een zeer uiteenloopendc collectie meer gekleede blouses. Echt kokette dingetjes, vervaardigd van dunne, lichtgetinte stoffen, waarvan de charme niet zelden door een verspreid bloemmotiefje wordt verhoogd. Deze blousjes worden zoowel in als over den rok gedragen, hebben meestal korte mouwen en zijn vaak met ruches of plissé gegarneerd. MARGUERITE. BIJSCHRIFTEN: 1. Schootblouse nan gespikkelde mousseline met eeinluurlje nnn dezelfde slof. 2. Ooerhemdmodel nun zacht gele matchzijde, gegar neerd met jabot en ruches uun hetzelfde materiaal. 1. Cekleede blouse nan bedrukte shantung mei plissé-garneering. 4. Sportblnuse met raglan-moumen, gedaehl in nature/kleurige shantung. 5. Blouse nan beilrukt crêpe flamingo met schootje en pellerine. t>. Elegante blouse nan grijze crêpe de chine met blaurne nopjes, melkc op zijde op een drietal blauine knoopen sluit. Chic modelletje, gedacht in inoor- kleurig satijn met geplisseerde ruches nan hetzelfde materiaal.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 18