Zeeuwficfo JlieuMi Zeeuwsche Omroep Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is ge oorloofd. Men meldt ons uit Breskens, dat j.L Zondag niet minder dan 2000 menschen het strand dezer gemeente bezocht hebben. Op sommige momenten was het zoo druk, dat het strand onder de belangstellenden totaal verdwenen was. Bij noodver ordening is 't bakken van zandtaartjes verboden. In Zeeuwsch-Vlaanderen zijn enkele toeristen, die op een weide zich amuseerden met hun radiotoestel, door twee koe beesten overvallen en ternauwernood aan de horens van de aan vallenden ontkomen. Vermoedelijk hebben uit den luidspreker de prijzen op de Rotterdamsche veemarkt geklonken en vatten de dieren dit als een grievende persoonlijke beleediging op. Op de Goesche kermis heeft een wondermensch boven zijn tentje geschilderd „lek kwam, iek sach en ooferwon." Wij willen niet twijfelen aan 's mans succes, doch de taal fouten zijn hem in ieder geval de baas gebleven Te Ovezande heeft een spaarzame jongedame een gulden ingeslikt, waarop deze menschelijke spaarpot in allerijl naar een ziekenhuis is vervoerd om van haar deposito bevrijd te worden. Het opereeren van spaarpotten komt tegenwoordig vaak ge noeg voor, maar de hulp van een chirurg wordt daar toch ge woonlijk niet voor ingeroepen. Ged. Staten van Zeeland hebben hun goedkeuring onthouden aan het besluit van een gemeenteraad op Schouwen, waarbij aan een ambtenaar ongevraagd eervol ontslag werd verleend. Aan Ged. Staten komt een „tien" voor gedrag toe. Wij vin den ook, dat men niet ongevraagd op zulk 'n manier iemand probeert „eer" te bewijzen. Een meteorologisch filiaalhouder te Vlissingen seinde ons, dat hij j.l. Vrijdag in de schaduw een temperatuur van 95 graden heeft geconstateerd. In Zoutelande is het nog erger geweest, daar heeft een ijsco man een ventilatie-klep voor stoomontsnapping op zijn ijsbus moeten maken, bevreesd als hij was voor ontploffing door hoogen druk. In den 's-Gravenpolderschen gemeenteraad zijn booze woor den gevallen over het feit, dat B. en W. steeds doorgaan met de gewoonte om de gemeentelijke sigaren te betrekken van den man, die ook het rijwiel van den dorpsveldwachter repareert. Het dagelijksch bestuur denkt bepaald, dat een fietsensmid de beste garantie is tegen het landelijk euvel der lekke sigaren Men telegrafeerde ons uit Sint Kruis, dat de kommiezen, die onraad geroken hadden, dertien gesmokkelde Zeeuwsche var kens op de markt te Eeclo in beslag genomen hebben. Vermoedelijk hebben deze grenswachters nog heel wat meer geroken voor zij met hun dertien varkens thuis waren Tot de volgende week, dames en heeren No. 13 VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1932 Zaterdag 20 Augustus is op de werf der Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen te water gelaten het nieuwe flotieljev aar tuig, bestemd voor Indië, de Johan Maurits van Nassau". Kijkje op de sluizen te Veere tijdens de reparatie dei sluisdeuren. Geheel het westelijk gedeelte van Zuid- Beveland is thans bij de electriciteits- voorziening aangeslotensedert burge meester de Mul den stroom inschakelde voor Hansweert. Het nieuwe kerkgebouw der Geref. Gemeente te Kruiningen is korte lings plechtig in gebruik genomen. Warme dagen. Ook het vee zocht verkoeling in 't water. Warme da - gen. 'n Koele plaats om z'n liefdesverkla - ringen aan het papier toe te vertrouwen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 25