Zeeutüsche Sport No. 13 VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1932 411 Was dit wel het geval geweest, nu, dan hadden wij de Boys nog niet zien winnen. Intusschen, het is gewonnen en een dubbele gelukwensch aan deze Goesche vereeniging is na het zoo moeizaam verworven kampioenschap wel op zijn plaats. Hun laatste tegenstanders Walcheren 2 zullen naar een lagere klasse in den Z.V.B. verhuizen, daar het eerste elftal van deze vereeniging in de eerste klasse van den Bond gaat spelen, daar het zich teruggetrokken heeft uit den K.N.V. B. Het eenige verstandige besluit, dat men na het resul taat van vorig jaar kon nemen. Voor de andere vereenigingen in de eerste klasse Z.V.B. wordt Walcheren, dat toch altijd nog wel voldoende sterk is om deze tegenstanders te weerstaan, een kwade concurrent. Het terugtrekken van Walcheren is intusschen wel in schrille tegenstelling met den ongekenden bloei, welken de voetbalsport in Zee land doormaakt. De nieuwe vereenigingen verrijzen als padden stoelen uit den grond en sluiten zich zeer spoedig bij den Z.V.B. aan. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, is deze voetbalbond in een jaar tijds verdubbeld, wat 't aantal aangesloten vereenigin gen en in competitieverband spélende elftallen be treft. Het aantal ingeschreven leden bedroeg aan het eind van het seizoen 1930/'31 ruim 1700, ter wijl op het eind van het seizoen '31'32 bijna 3000 leden stonden ingeschreven. Hiermee schaart de Z.V.B. zich onder de grootste Bonden van ons land, daar hij naar ledental gerangschikt in de rij van 20 Bonden, die Nederland telt, de tiende plaats inneemt. Ongetwijfeld zal deze Bond nog steeds blijven groeien daar nog enkele deelen van Zeeland slecht vertegenwoordigd .zijn. Zoo zijn op de Walchersche plattelandsgemeenten wel voetbal- vereenigingen, doch alleen Veere is aangesloten. Zeeuwsch-Vlaanderen, westelijk deel, is ook nog zeer slecht vertegenwoordigd, hoewel er voldoende vereenigingen zijn. Zoo missen wij in den Bond Groede, Biervliet, Aardenburg, Oostburg, Schoon- dijke e.a. Daarentegen slaat het oostelijk deel een goed figuur. Haast geen plaatsje of het heeft zijn aangesloten vereeniging. Deze zijde heeft ook meerdere vereenigingen in K-N.V.B.-verband. Het een is een noodzakelijk gevolg van het andere. Waarom zou het westelijk deel ook niet na ver loop van eenige jaren in het bezit kunnen komen van een tweede klasser als het kranige Terneuzen, dat zich zoo buitengewoon goed door den eersten zwaren tijd in de 2de klasse van den K.N.V.B. ge slagen heeft. Wij zijn benieuwd wat de Terneuze- naren er dit jaar van zullen terecht brengen. Wat wij er ook over denken, vreezen voor hun positie doen wij in geen geval. Wie durft er bij de laatste warme dagen aan denken, dat wij reeds weer dicht zijn gena derd tot het voetbalseizoen Nog slechts enkele weken en het spel is weer volop aan den gang. Voor Zeeland speciaal ziet men de competi tie met spanning tegemoet. Hoe zal „Middelburg" zich houden in zijn nieuwe omgeving Wat zal Vlissingen doen op de weer veroverde plaats in de tweede klasse Zeelandia zal zijn best doen het verloren tweede klasseschap weer te heroveren. Hulst, Axel, Hansweert, Goes en onze derde klas- sers op Schouwen met De Zeeuwen te Vlissingen zullen allen trachten een trapje hooger te komen. Dan resten nog de reserves van Middelburg, Zeelandia en Vlissingen, die thans gezelschap krijgen van de Terneu- zen-reserves, die ook tot de derde klasse K.N.V.B. zijn toegelaten. Misschien ko men ook Zeeuwsche Boys nog in K.N.V. B.-verband, daar zij thans definitief be slag hebben gelegd op 't kampioenschap van de le klasse A van den Z.V.B. Erg vlot is't niet gegaan met Zeeuwsche Boys. Reeds hadden zij een voldoende aantal punten veroverd om zich kampioen te kunnen noemen,doch ziet, plotseling dook het bericht op, dat één door hen gewon nen wedstrijd om reden, waarop het beter is hier niet in te gaan, ongeldig was verklaard. Deze wedstrijd tegen Walche ren 2 moest worden overgespeeld en wan- De zwemsport heeft mede tengevolge van het fraaie weer een prachtig seizoen. Overal worden wedstrijden georganiseerd. Zaterdag jl was het in Vlissingen weer feest voor de zwemmersisters). Overzicht tijdens de door de V. Z C. georganiseerde wedstrijden, welke veel belangstelling trokken. Het hoofdnummer van de zwemwedstrij den te Vlissingen (600 M.) werd ge wonnen door F. v. Anraad (V. Z. C.) ge volgd door Merk (Luctor et Emergo, Mid delburg), Schekkema en Visser, beide laat- sten van de Marine. Op onze kiek v.l.n.r. v. AnraadVisser, Schekkema en Merk. V.Z.C.'s zwemwedstrijden te Vlissingen. De dames Meerman en v. d. Made ein digden na 'n felle kamp resp. als le en 2e. Moment uit het nummer 3 X 50 M. estafette wisselslag, een der spannend ste nummers van het zwemfeest der V.Z.C. Winnaar werd ook hier V.Z.C. neer Zeeuwsche Boys verloren, zou Goes 2 nog kans krijgen, daar zij dan in puntenaanta! gelijk stonden. Het onderzoek, dat heeft uitgewezen, dat deze wedstrijd ongeldig was, is van langen duur geweest, want eerst j.l. Zondag vond de wedstrijd plaats te Middelburg. De Boys handhaafden zich, al heeft het tamelijk gespannen. O.i. was naast de temperatuur de factor, dat Walcheren 2 niets meer te halen had, een reden voor de Walcheren-spelers om zich niet al te hard in te spannen, vooral na de rust.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 27