392 VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1932 No. 13 de grootere plaatsen van onze provincie is het zwemmen meer algemeen geworden. In het zwembassin te Terneuzen Vooral De jeugd leert zwemmen waterratten Waternimfen en De watersport staat in Zeeland niet in hoog aanzien. Weliswaar begint daarin de laatste jaren een weinig verandering te komen, maar over het algemeen wordt ze niet druk beoefend, zeker niet naardat er in Zeeland water is. Wel ligt de tijd ver achter ons, dat onze voorouders genoeglijk ronddreven in uitgeholde boomstammen, maar er is niets anders voor in de plaats gekomen. Over het algemeen hebben we ons veilig verschanst achter vette dijken, en alleen als het een erg mooie dag is, steken we eens even met onzen neus over zoo'n dijk heen. De Zeeuwen zelf zijn eigen lijk geen waterratten. Het zwemmen is eerst de laat ste jaren wat algemeen ge worden, maar kom er alsje blieft niet mee aandragen bij onze gemiddelde platte landers, die al wat ouder zijn. We zijn menschen en geen visschen, hoort men zeggen, en geen haar op hun hoofd wil iets weten van de genietingen van een koel bad op een warmen zomerdag. Maar vooral in de grootere plaat sen, waar niet- Zeeuwen in den loop der jaren bin nentrokken, is het zwemmen meer al gemeen geworden. Vooral de jeugd beoefent deze sport, en de wedstrijden over de Schelde, jaarlijks gehouden, bewij zen, dat er op dit punt wat leven inde brouwerij komt. Er moet zelfs ergens in Zeeland (is het niet Krabbendijke een waterfiets gemeerd lig gen, en misschien bestaan er zelfs meer, die aan ons speurend oog zijn ontsnapt. En is dit vehikel geen groote toekomst beschoren in ons zoo waterig ge west Waarom zou den we het niet gaan invoeren om op warme en rustige wateren onze familie op Noord- Beveland of Tholen te verblijden met een onverwachte thee visite Wat is er mooier, dan op een mooien dag op het water te zijn Een zeilbootje Is voor velen bereikbaar en geenszms een niet

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 8