zijn leven niet in de waagschaal stel len. Dit wordt dik wijls vergeten, en hoewel er in Zee land naar verhou ding maar weinig ongelukken voor komen, verdient 't toch aanbeveling, meer aandacht te schenken aan voor lichting en beschik baarstelling van reddingsmateriaal. Op sommige plaat sen is dit nog ge heel niet of in zeer onvoldoende mate aanwezig, en er valt op dit terrein nog genoeg te doen De kano heeft langzamerhand ook onze Zeeuivsche wateren veroverd. nachtobject is, en in donkere slooten en vaarten geluidloos wegzinkt, om weer te keeren met spartelenden buit, die blinkt in het maanlicht. Het water bergt veel onbekende schatten in zijn schoot, het is 't begeerde domein van de jeugd, die er zich altijd vermaakt, altijd nieuwe avonturen vindt, en or> geregelde tijden met een nat pak thuis komt. Oe'- 'iet kleine mag geëerd, de sport van het slootjespringen, stekelbaarzenvangen en het laten zeilen van scheepjes. Het binnenwater schijnt altijd nog meer be koring re hebben dan de wijde Scheldearmen, waar de sport nog vrij zeldzaam is. En, we moéten het bekennen, ook niet geheel zonder reden. Het zwem men is op de Zeeuwsche stroomen een niet onge vaarlijke bezigheid, en men moet de kunst al zeer goed meester zijn, en dan nog bovendien alle ge- wenschte voorzichtigheid in acht nemen, wil men Het water bergt vele onbekende schatten in zijn schoot, het is het begeerd domein van de jeugd. No. 13 TGUSTUS 1932 te vervullen ideaal. Toch wordt er in Zeeland heel weinig gezeild. De eenige zeiiers zijn onze visschers, die zoo'n mooi aspect geven aan de Schelde, en de eentonigheid van de watervlakte breken. Ga eens een keer met zoo'n visschersman mee ook dat is sport en men ziet alles weer eens anders. Het visschersbedrijf is van a tot z sportief, al zullen de visschers zelf zich daarvan geen rekenschap geven. En dan nog een andere watersport, de hengelsport. Het moet voor ingewijden een on volprezen genot zijn, zich ergens aan den waterkant neer te laten, den hengelstok uit te slaan, en, zalig achteroverliggend in het welige gras, zich over te geven aan lentedroomen, terwijl één oog lod derig tuurt naar het vinnig spar telende dobbertje, dat van tijd tot tijd neigingen vertoont om aalsnel in het water weg te schieten Tenminste, zoo stel ik mij deze sport voor. Het is, zooals ik het als oningewijde durf te voelen, een sport voor menschen die iets span nends willen beleven, zonder zich daarvoor veel moeite of inspan ning te getroosten.... Overigens mag het volhardingsvermogen van deze watersport-beoefenaars zon der voorbehoud bewonderd worden. En dan is er het kruisnet, het logge gevaarte, dat meer een Een zeilbootje is voor velen een bereikbaar ideaal. Toch wordt er in Zeeland weinig gezeild Haast de eenige zeilers zijn onze visschers die zoo'n mooi aspect geven aan de Schelde 1

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 9