WJEN- Voor Morgen, Middag en Avond 434 SpV»» Bij de nieuwe modellen voor den herfst vinden we weer allerlei dat onze bewondering opwekt soepele warme mantels, wollen japonnen met inzetsels van afstekende kleur en van glanzend materiaal en allerlei toiletten met iets ernstigs van lijnen dat zich wonderwel aanpast bij den lichten weemoed van het komende jaargetijde eenvou dige japonnen met bolero of met bijpassende pelerine. Een goed voorbeeld daarvan is het ensemble van onze eerste afbeelding. Dit Parijsche toilet van donkerblauw laken is gegarneerd met 'n weinig lichtblauw voor kraagje en ceintuur en met lichtblauwe knoopen. Het is, in zijn eenvoud, buitengewoon charmant, en de gladde, rond ge knipte pelerine verkrijgt iets origineels door de wijze waarop ze aan de jurk bevestigd is. De beide pattes moeten zóó worden afgewerkt, dat ze, wanneer de japon zonder pelerine wordt gedragen, glad kunnen neerhangen. Het elegante hoedje, dat bij dit toilet gedragen wordt, past zich in kleuren precies bij de japon aan. VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1932 No. 14 Smalle ruches omgeven kraagjes en man chetten in meervoud vormen ze fichtis en zelfs handschoenen weet men te ver fraaien door een ruche welke nauw den pols omsluit. Avondtoiletten worden steeds zeer lang genomen, zóó lang, dat ze nauwelijks de schoentjes te zien geven. Satijn, ofwel in cén kleur, ofwel in twee tinten gecom bineerd, vormt hiervoor een zeer gewild materiaal. Het hierbij afgebeelde avond-ensemble werd ontworpen door Norman Hartnell, die het „Café Noir" doopte. Glanzend peau d'ange in kastanjebruin en wit werd tot dit origineele geheel verwerkt. De japon heeft 'n witte voorbaan, terwijl bij den langen mantel het geheele boven stuk en een breede rand langs de voor banen in glanzend wit het bruin omgeven. PAULA DEROSE. Herfsttoilet van donkerblauw laken met kraag je. ceintuurgesp en knoopen in lichtblauw. Namiddagtoilet van crêpe de chine met de moderne ruche-garneering. Avond-ensemble ..Cafe Noir". van wit en kastanjebruin peau donge. De kleine nauwsluitende vorm is licht blauw, terwijl de lintgarneering donker blauw is. Dit sierlijke hoedje is gemakkelijk na te maken. Men kan er zelfs den bol van een ouden hoed voor gebruiken, legt het breede lint, in plooien, strak daaromheen en naait het aan den linkerkant dicht bij den rand vast, waar een sierlijk neerhangende strik het geheel voltooien moet. Onze tweede afbeelding vertoont een modieus namiddagtoilet, in crêpe de chine, dat met zijn doorloopende lijnen uitermate geschikt is voor 'n figuur dat reeds van zijn slankheid heeft ingeboet. Een japon met ceintuur om het middel is nooit flatteus voor zware figuren, terwijl dit model de gestalte langer en slanker doet lijken. Het wijd uitvallende van de cloche-vormig ge knipte voorbaan geeft het geheel een zekere vlotheid en de ruche-garneering van de taille is een der allernieuwste snufjes voor het komende seizoen. Bij de nieuwe Parijsche toiletten wor den ruches op alle mogelijke manieren aangewend en wel vooral bij avond toiletten. Op een effen zijden japon, bijvoorbeeld, wordt een kanten bolero gedragen, omzoomd met rucheseen tulen ruche, bijeengehouden met een grooten strik, vormt als ceintuur de hoofdgarneering van een zijden japon netje een eenvoudige gladde avondjapon heeft mouwtjes van breede wijd-uitstaan- de ruches. Ruches omgeven het décolleté van weer andere toiletten en ook op meer bescheiden wijze doen ze zich gelden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 18