1 Zeeuwsche Omroep No. 14 VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1932 441 4 te Ter neuzen, vierde onlangs zijn vijftigjarig huwelijksfeest. Oud en nieuw aan Breskens' strand. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is ge oorloofd. Men meldt ons uit Middelburg, dat de toerist Theophile de Korte uit Antwerpen per rijwiel in botsing is gekomen met den „Langen Jan" en hierbij een bloedneus opliep. Wanneer „de lange" en „de korte" voortaan niet voorzich tiger zijn, wordt de prettige verhouding tusschen Watt en Half Watt nog bedreigd Uit Arnemuiden vernamen wij, dat de plaatselijke brand weer voortaan niet meer met de bel voor brand gealarmeerd zal worden, doch per hoornblazer. Als nu de verzekeringsmaatschappijen haar premies maar niet verhoogen geblaas bij vuur en vlammen wakkert de ver schrikking aan 1 In Overslag zijn, naar de Breskensche Crt. meldt, achter be hangselpapier in sommige huizen een aantal militaire geweren gevonden. Het blad vermoedt, dat deze wapens afkomstig zijn van Belgische soldaten bij hun vlucht over de grens voor de Duitsche troepen in October '14. Er zijn echter menschen, die er heel wat meer achter zoeken. Zoo hoorden wij o.a. van het vormen eener burgerwacht onder de muizen, tegen het kattengevaar 1 In Sluis is wegens de warmte veel zwera-enthousiasme ont staan. Een voortvarende organisatie broedt reeds op plannen tot aanbouw van een zwem„kooi". Dit klinkt tamelijk wilde- dieren-achtig. Wij zijn nieuwsgierig wie er als temmer aange steld zal worden. Te Vlissingen werd dezer dagen een bouwkundig ingenieur ontboden bij een familie. De man ging er heen met hooge ver wachtingen, doch keek wel vreemd op zijn neus, toen men hem alleen te raadplegen wenschte over de aanschaffing van een houten been voor den tuinman. Men schrijft ons uit Domburg, dat prins Hendrik bij zijn bezoek aan deze badplaats de morgenkoffie gebruikt heeft. De prins weet zeker iets van de gewoonte in enkele Zeeuwsche gemeenten, om de avondkoffie op te warmen Boven Zeeland heeft een „luchtschrijver" 'n reclametekst tegen de wolken geplaatst. Toen de vernuftige vliegenier op het vliegveld te Haamstede daalde, zag hij een inwoner uit Noordwelle aan den staart van de machine morrelen. Om op heldering gevraagd, zei de landbouwer, dat hij naar 't krijtje zocht, waarmee geschreven werd I Tot de volgende week, dames en heeren De Middelburgsche athle- tiek-beoefenaars van Achilles bij den 40 K.M. marschin de omgeving van Bergen op Zoom ge houden. Bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Post zeg elvereeniging Vlissingen werd aldaar een 2-daagsch congres gehouden in hotel Bri tannia van den Neder- landschen Bond van Post zegelverenigingen Zaterdag 27 Augustus werden de aanwezigen na de opening van het congres ten Raadhuize ontvangenwaarna we deze foto maakten. De feestelijk verlichte toren van de Abdij tijdens de feestweek. t Echtpaar Th. Acke-Vossaert,*^ Ganzen voeren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 25