41Q No 14 VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1932 J Muziek met stoom. Ondanks de bombarie-voorstellingen van spre kende pirns en dure revues in Amerika heeft zich daar nog een tooneel-schip kunnen handhaven, dat van stad naar stad vaart om voorstellingen te geven. Een der attracties van dat schip is een groot orgeldat niet met lucht maar met stoom werkt, hetgeen er een ongewoon uiterlijk aan geeft. De onzichtbare wachter. Een beveiligings-installatie met lichtstralen en inge nieuze electrische apparaten is een goede wachter voor juwelierswinkels, e.d. Langs de lijnen loopen 's nachts onzichtbare stralen zoodra een ongewenschte gast den winkel ingaat en deze stra len even onderbreekt, wordt een sterk hoorbaar alarm signaal in werking gesteld. Een levende eerepoort van jonge Egyptenaren was gemaakt ter eere van koning Foead van Egypte, toen deze den grooten dam in den Nijl bij Assoean officieel in werking stelde. Vandaag of morgen gaat men met de geheele familie week-end houden in China of Amerika. Met de vliegmachine gaat dat gemakkelijk. De familie Hutchinson, die men hier gereed ziet voor een vlucht over den Atlantischen Oceaan, maakt reclame voor zulke moderne uitstapjes. De vliegmachine heet terecht de vliegende familie Het einde van een opstand: generaal Sanjurjo (tweede van rechts), die een militairen opstand tegen de Spaansche republiek begon, als aangeklaagde voor de rechtbank, die hem wegens rebellie ter dood veroordeelde. Het vonnis werd veranderd in levenslange gevan genisstraf. welke de generaal in de militaire gevangenis te Duese uitzit.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 3