w n 0 Wi S0M _l Vf// Zie de trage, vette kippen, graantjespikkend overal (Aardenburg). geldt ook hier Oost, West, thuis best. Voor de vette, grauwe knorders ligt de mest nooit hoog genoeg En ze schuiven er doorheen als door de zee het schip zijn boeg. Daarnaast, in de wei, de geiten, met hun kaal armoegezicht naarstig draaiend rond hun paaltje, of het was een harde plicht hier te loopen en te grazen, En daar schieten uit de luwte Weer wat verder 't onaanzienlijk vier, vijf kuikentjes varkenshok met krans van mest. iNleUW Namen) (Eede) VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1932 No. 14 pigen leven in het hartje van het achter-binnenland, waar de boer van oud op ouder hart en ziel aan heeft verpand Leven op zichzelf, gezinstrust, eigen baas, kaptein aan boord, Meester over hof en dieren, waartoe groot en klein behoort. Zie de trage, vette kippen, graantjespikkend overal, en de hanen, lustig vechtend, wie de winnaar wezen zal. En daar schieten uit de luwte vier, vijf kuikentjes, de kloek angstig kaak'lend achterblijvend, wellicht is er eentje zoek. En daartusschen, heel hoogmoedig, 't schommelzware ganzenstel, vol verachting voor al 't and're, heel dat bonte kippenstel. Lwmmimam Vol venijn en woedend blazend, naar wat in de buurt zich waagt, van gedachte dat een ieder hun vet waggellijf belaagt. Nog daartusschen het wat schuchter en nerveuze parelhoen, en op d'achtergrond een felle, staartgeheven feestkalkoen, die met pracht van helle kleuren 't mooi tooneeltje waardig sluit, bekkend naar al wat hem nadert, statig tripp'lend ijdeltuit. Weer wat verder 't onaanzienlijk varkenshok met krans van mest er omheen, ter lokking zeker Eigen leven in het hartje van het achter-binnenland (Aardenburg) Z

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 8