Zeeuwsche Sport Nu. 13 VRIJDAG 9 SliPTHMBftR 1932 475 De groote prijs van Hulst, Onder zeer groote belang stelling werd te Hulst op 31 Aug. wederom de wedstrijd op den weg verreden om den grooten prijs van Hulst. Nog enkele wedstrijden van de meest bekende zomersportde athletiek en wij zijn weer volop in de voetbalsport aangeland. Eerst krijgen wij nog een athletiek-wedstrijd te Kortgene op a.s. Zaterdag. Daarna volgt op Zaterdag 17 Sep tember de bekende estafette rond Middelburg. Voor dit jaarlijks terugkeerend sportevenement is een wisselbeker beschikbaar, aangeboden door ons blad. Het is momenteel nog niet bekend, welke ploegen om dezen beker zullen strijien, doch wel is het zeker, dat de „Ons Zeeland"-beker in Zee land blijft, daar het hier een provincialen wed strijd betreft. Moge het een mooie strijd worden en de beker worden gewonnen door den sterkste. Op Zaterdag 10 September komt het Zeeuwsche voetbal-Parlement te Middelburg bijeen tot het Goossens arriveert als no. 1 tusschen de dubbele haag van toeschouwers. In afdeeling B. strijden Wilhelminadorp en Kloetinge om het kampioenschap, met eerstge noemde bovenaan. Deze vereenigingen moeten elkaar nog een keer ontmoeten, terwijl Kloetinge ook nog moet uitkomen tegen Ooes V. Spelen zij tegen elkaar gelijk, dan wordt het ook hier een beslissing volgens onze meening. Wie wint, kan zich kampioen rekenen. Dit wordt ongetwijfeld een felle eindstrijd. Hieronder laten wij den ouder lingen stand volgen Wilhelminadorp 11 7 2 2 l(i 40 14 Kloetinge 10 6 2 2 14 40 23 Het binnenkomen van de 3e, 4e en 5e grijs-winnaars in een spannende sprint. Bij de finish worden den overwin naars bloemen overhandigd door den voorzitter van het feestcomité. houden van de jaarvergadering van den Z.V.B. Deze Bond, in een jaar tijds uit gegroeid tot een flinke organisatie van voetbal-vereenigingen, heeft ook dit jaar weer een Zaterdagcompetitie gehouden gedurende de zomermaanden. De ver eenigingen, deelnemend aan deze com petitie, zijn gevestigd in Noord- en Zuid- Beveland en verdeeld in 3 afdeelingen. In de eerste afdeeling zijn samengebracht de vereenigingen gevestigd op Noord-Beveland met de Ooesche Boys, terwijl oorspronkelijk ook Veere in deze afdeeling was opgenomen. Tennevolge van de slechte verbindingen met Noord- Be, .and moest deze vereeniging echter uit deze afdeeling teruggenomen worden. Wel jammer voor deze ploeg, welke zeker geen slecht figuur zou hebben geslagen. Thans staat de vereeniging Kats te Kats aan het hoofd van de ranglijst, terwijl Goesche Boys nummer twee staat niet eigenlijk een even goede positie. Wij zien het hier op een beslissingswedstrijd uitdraaien, waarin Goesche Boys een goede kans op het kampioenschap krijgt. Als derde volgt Colijnsplaat met vier punten achterstand op Goesche Boys. Niettemin heeft ook deze vereeniging in de competitie een woordje meegesproken en het zijn een paar onge lukkige wedstrijden, welke haar eenigszins op den achtergrond brachten. Hierna volgen nog Kort gene 2 en Colijnsplaat 2 (ook het tweede elftal van Colijnsplaat is in deze afdeeling ondergebracht op utiliteitsgronden). De rij wordt gesloten door Wissckerke, dat eigenlijk twee plaatsen hooger thuishoort, doch door een keer niet op te komen twee winstpunten verspeeld heeft. De „Ons Zeeland*'-beker, die als wisselbeker wordt uitge loofd voor den Zaterdag 17 Sept. te Middelburg te houden bekenden, jaarlijkschen estafette-loop rond Middelburg. Als derde op de ranglijst volgt Nieuwdorp met twee punten achterstand op nummer één, terwijl Goes 5, 's Heer Arendskerke, Wolphaartsdijk en Kapelle 2 zich met een plaats in de onderste helft van de ranglijst moeten tevreden stellen. Als laatste en grootste afdeeling komt tenslotte afd C met 10 vereenigingen. Wij vermoeden, dat deze competitie niet ten einde gebracht zal kunnen worden, daar sommige vereenigingen hiervan nog acht wedstrijden te spelen hebben. Daar deze wed strijden des Zaterdagsavonds gespeeld moeten worden na werktijd op het platteland, zal deze competitie spoedig moeten worden stopgezet Bovenaan gaat hier Krabbendijke, ongeslagen, met één gelijkgespeelden wedstrijd gevolgd door H.V.V. te Hansweert met 19 punten uit 12 wed strijden, terwijl Krabbendijke resp. 19 en 10 staat. Daarna volgen de beide vereenigingen uit lerseke met Wit Zwart voorop. Kapelle 1 en Wemel- diuge hebben slechts één puntje verschil en beide nog 6 wedstrijden te spelen. Rilland 2, Waarde, Kruiningen 2 en Hansweert 3 komen in deze volgorde achteraan. Het zou aanbeveling ver dienen volgend jaar niet zulke groote afdeelingen in elkaar te zetten, opdat de competitie beëindigd zal kunnen worden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 27