Buitenlandsche Post VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1932 No. 15 Er zal binnenkort wel weer nieuw speelgoed uitkomen, ter aan vulling van auotped, vliegenden hollander, e.d. Het is een soort ijzeren stelt, die in het Duitsch huppelaarwordt genoemd. Het speelgoed is uitgebracht op de laatste Messe te Leipzig. Men doet tegenwoordig heel wat om sport-roem te krijgen of een record te vestigen, maar wat de Engelsche miss Marsalis rechts deed. was toch wel in hooge mate onverantwoordelijk. Zij wilde een record halen door zoo lang mogelijk in de lucht te blijven en vloog 196 uur achter elkaar, ofschoon zij leed aan blindedarm-ontsteking en dus een ernstige, misschien doodelijke complicatie riskeerde. Een gramofoon inplaats van zangers. De geestelijke van de Angli- caansche kerk te Marden (Engeland) heeft een gramofoon gekocht, waarop hij platen van gezangen en psalmen laat draaien, omdat er in zijn kleine kerk dikwijls te weinig geloovigen komen. De gra mofoon neemt dan 't zingen van de niet aanwezige geloovigen over. Zóó ontvangt hij zijn koninklijke gasten, lederen keer als de koninklijke familie van Zweden in de omgeving van Löpp komt. ontvangt deze oude boer. de oudste van het dorpje, volgens oud privilegie koning en koningin in zijn woning. In ouderwetsch gala-costuum, met grove kousen en eigen aardige pantoffels, wacht hij op dien dag de koninklijke gasten af. Florida heeft een schitterend klimaat, en de badplaatsen daar zijn dan ook bekend in de geheele wereld. Maar dikwijls woeden ook in dit rijk begiftigde land hevige orkanen, die geheele steden verwoesten en de huizen letterlijk uit elkaar rukken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 2