ifef laafsie No. 16 VRI|DAG 16 SI-PI MB! K 1932 Bijna was dit laatste koninkrijk van Azië, Siam, onlangs verdwenen, toen er plotseling bericht kwam dat de koning en zijn familie gevangen werden genomen. Het liep echter nogal kalm af, want toen de koning in enkele bestuurshervormingen had toegestemd, kon hij weer den troon beklimmen en heerschen over zijn rijk, het land van den witten olifant. De witte olifant is het symbool van het land; men vindt er de reusachtige dieren van witte kleur in de bosschen, de witte olifant wordt er vereerd, de witte olifant staat in de vlag, de witte olifant geeft den naam aan de hoogste onderscheiding van het land. De hoofdstad Bangkok is een der vele steden op de wereld die naar Venetië worden genoemd (Giethoorn, Amsterdam, Brugge, enz.), naar de hoofdrivier Menam. vele zij riviertjes en kanalen. Het is een groote stad van 700.000 inwoners, met vele prachtige gebouwen en rijke tempels, terwijl het voor Westerlingen zoo in teressante en vreemde aanzien der stad dikwijls nog verhoogd wordt door algemeene feesten en groote op tochten, die er dikwijls gehouden worden. Het grootste daarvan is het z.g. slingerfeest, waarbij mannen o.a. in een grooten schommel heen en weer slingeren en onderwijl met de tanden een geldbuidel moeten grijpen. Hierboven 't Praaljacht van den koning op de Mfenam; op den achtergrond de tempel van Wat-Chang, de hoogste van Bangkok. Een typisch voorbeeld van een Siameeschen oor logsolifant met manschappen en bewapening. Opgetuigde elefanten in een optocht bij een der feesten in de hoofdstad van Siam. Een groote wachter, die door zijn afschrikwekkend uiterlijk de booze geesten van den tempel verwijderd moet houden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 23