DE BIOSKOPE DE BIOSKOPE 486 VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1932 No 16 (Wa Moei Lena d'r van zee) 'k Zitte wè is 'k wil 'I wè wete, gaerne in de bioskoop och, ik bin a gauw verslete, en ik zie d'r nog een 'oop Allegaere aorig'eden, wae je anders nie van 'oort 'k zegge tegen Jan m'n 'eden, 'ei jie dae wè's van 'oord, dA d'r echte menscheneters noe nog bin in Affrika 'k dochte altied dat is mae klespraet, en ik praetten 't ienkel nae om de guus benauwd te maeken E, mae Moei toch, zee toen Jan, zukken aokeligen diengen, foei, dae wor je duzig van Dae mö jie glad nie nae kieke 'Oor is 'ier, zee ik toen wee, 't zou toch nerregest op lieke a 'k m'n oagen dichtdoe dee Ik betael m'n centen zeker om m'n oagen toe te doe Neent, m'n joengsje, 'fc kieke, A vratte ze je d'r bie, en weet je 't noe O mae (Wa Jan d'r van zee) Zaeterdags, 'et kan nie misse, gae 'k mie Plo d'r vast op uut, eest een endje om, mae weetje, 't is toch zövee'n rugetuut. Daevoe zeg ik altied Plona, ons gae nae de bieskoap, Je zit er lekker in den doenker en je ziet er nog een 'oap. Plona 'ou wè van den doenker, mae nie van de film, bè nee A 't 'eel erg wor, zee ze Jan toch, 't wor zö ieslijk, gae toch mee 'k Wete wè wA dA beteekent, 'k Dienke draoie julder maer, en m'n kieke dan alleenig (in den doenker) nae mekaer.... As 't 'et uutgaet, kieke m'even nae de prentjes an de muur 'k mó toch wete wazze geve, aers bin 'k bie Moei Lena zuur.... Een deel van de Terneuzensche visschersvloot levert een schilderachtig gezichtje in een der havens. Tcr«07 Landelijke rust en schoon heid te Hoek. (Mauritsfort)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 6