No. 16 Hier wordt gewerkt, gezwoegd, geslaafd, men past, men sjouwt, men weegt, men draaft (Kapellei VRIJDAG 16 SF.PTEMBER 1932 Maar wij voor ons, we prefereeren Hollandsche namen, jutteperen, janbazen, pronkers, polmanperen, Men pronke met zijn eigen veeren Maar 't zijn alleen de appels niet, de peren, al de groote vruchten die groeien onder Hollands luchten Wee hem, die 't kleinere niet ziet 1 Karmijnen glans van de tomaten, die nederliggen, heel gelaten in kist na kist en mand na mand Het roodste goedje in het land 1 Dan druiven, edel en vol zwier, wel de voornaamste gasten hier, aristocratisch saamgetrost, sappige lekkerbekkenkost. En perziken, van zacht fluweel, een brandend blosje op het geel der teere, zachtbedonsde huid, verstild en lief, een jonge bruid. Ja, zulke beelden kwamen mij in 't hoofd, een zoete droomerij door schat van boomgaard en van hof, die mij met felle vreugde trof. Misschien raak ik ze morgen kwijt door nuchtere realiteit een appeltje bij mijn ontbijt.... Dan druiven, edel en vol zwier, wel de voornaamste gasten hier Ja, zulke beelden kwamen mij in 't hoofd, een zoete droomerij.. (Biezelinge) Zie in die kistjes, mooi gerijd blozen de vruchten van jolijt (Kapel le) Maar wij voor ons, wij prefereeren. Hollandsche namen, juttepeeren. (Biervliet) Zie in die kistjes, mooi gerijd blozen de vruchten van jolijt De weelde die u tegenlacht is uit het mooiste saamgebracht. Malaise kent geen kwaliteit Een goede appel smaakt altijd 1 Waarom toch draagt zoo menige vrucht een naam met een uitheemsche lucht Lord Suffield, lees ik, Transparant, en Frankenthalers, Alicant, ga zoo maar door, een vreemde tooi schijnt mooier nog te zijn dan mooi, Mag 't fruit in onze boogerds staan, de naam geeft nog meer glans er aan. Maar, vrienden, zie de lijsten niet, ze brengen ergernis, verdriet, een mondvol klanken, onbekend, namen, waaraan men nimmer went.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 9