uwen HOEDEN eA MANTELS VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1932 ontwerpen in allerlei genres vertegenwoordigd. De korte mantel schijnt hierbij evenzeer in de gratie te wezen als de half lange mantel en bovendien is er nog een complet, bestaande uit rok, blouse en langen mantel. Bij zoo'n langen of half langen mantel wordt vaak een glad vest gedragen in een afstekende tint suède, b.v. beige of bruin. Dit met 'n rij knoopen gesloten vest komt te zien, wanneer de mantel open gedragen wordt. Iets nieuws is 'n tailor-made costuum, bestaande uit 'n zwart wollen manteltje met rok van grijs diagonaal. De stof van den rok is ook aangewend voor kraag en revers en voor het omboorden der ingezette zakjes van den mantel. Van een ander mantelcostuum is het manteltje, van voren geslo ten met 'n rij knoopen, aan den hals hoog dicht geknoopt met een sjaal van de mantelstof, gevoerd met een lichtere tint. Die lichte stof vormt tevens 'n paar nauwsluitende manchetten, welke 'n hand breed onder de mouwen te voorschijn komen. Onze afbeeldingen vertoonen een der nieuwste hoedjes, een klein velours modelletje met veeren- fantasie, geschikt voor den namiddag en een namid- dagjapon van beige crêpe georgette met de moderne découpes, 'n model van Roger Bernard. Onze derde foto laat zien, hoe de Amerikaansche mode-ontwerper Norman Edwards zijn nieuwe modellen schept. Hij knipt ieder model op de figuur van de dame, waarvoor het bestemd is om voor ieder juist dót model te verkrijgen, dat voor haar persoonlijk het meest geschikte is. Het model dat op onze foto het aanzijn krijgt, bestaat uit een groene wollen japon en mantel met 'n mantelgarneering van donkerbruin fluweel. PAULA DERQSE. Een der moderne hoedjes voor den namiddag: een model van zwart velours met veeren-fantasie. neering aangewend en wel in alle mogelijke varia ties. Strikken vormen de afsluiting van het lint om den bol van 'n eenvoudigen canotier, ze vormen met hun uitstekende lussen 'n grappig staartje aan allerlei kleine hoedjes, ze vullen opgeslagen randen, of liggen als 'n verlengstukje op het haar, waar het schuin gedragen hoedje dat onbedekt laat. De fluweelen baret zal zich in het komende sei zoen wel wetenjte handhaven, ze is tamelijk groot nu en geïnspireerd op de baret van den rechter. Er zijn ook aardige viltmodel- letjes, waarbij weinig of geen gar neering dan die, welke door het vilt zelf wordt aangegeven soepel Hoe de Amerikaansche mode-ontwerper. Norman Edwards, zijn nieuwe modellen schept om iets individueels te verkrijgen voor ieder zijner cliënten, n.l. op de figuur zelf van de dame voor wie het bestemd is. vilt wordt in plooien en vouwen gelegd, die iets aparts maken van 'n eenvoudigen vorm. Er is ook 'n grappig modelletje met 'n ster van vilten molenwieken op den bol. Het mantelcostuum is bij de nieuwe mode- Namiddagjapon van beige georgette met de moderne découpes. Zoo oppervlakkig beschouwd lijken de nieuwe herfst- en winterhoedjes precies op de modelletjes die we ook verleden jaar hebben gedragen. Maar ais we opmerkzamer toe kijken, dan is er wel degelijk verschil, en al bestaat dat ver schil ook slechts in kleinigheden meestal, het zijn juist die klei nigheden welke een geheel an der aspect geven aan 't geheel. De hoeden worden nog al tijd schuin op het hoofd ge dragen, dat is waar, en al wor den er ook grootere hoeden ge lanceerd, het kleine hoedje voert toch nog steeds den boventoon het is soms zelfs zóó klein, dat het als een niemendalletje ergens boven op het kapsel ligt, dat aan één kant in volle glorie te zien komt. Dit is zoo'n mo delletje, voorbestemd om dienst te doen bij spotprenten op de hedendaagsche mode en dat wat betreft de Hollandsche vrouwen dan ook wel voor dit doel ge reserveerd zal blijven op misschien een enkele uitzonde ring na. Maar behalve zoo'n buite- nissigheidje zijn er nog model len te over, die we gemakkelijk kunnen aanvaarden. Een der meer opvallende nieuwigheden daarbij is de strik van voren, de strik, die soms zijn lussen en einden naar boven uit steekt, maar meestal plat op 't voorhoofd ligt dat er voor het grootste gedeelte, tot aan de oogen, mede bedekt wordt. Fluweelen hoedjes hebben zoo'n strik van hetzelfde materiaal, maar ook vilten hoedjes worden vaak versierd met zoo'n fluweelen strik die overhangt over het voorhoofd. In plaats van 'n strik zien we daar ook wel de een of andere platte veerenfantasie of 'n arrangement van bloe men. Strikken van lint worden ook zeer veel ter gar-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 18