534 VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1932 Onder groote belangstelling heeft de Estafette rond Middelburg j.l. Zaterdagplaatsgevonden. Wij kunnen ons niet herinneren, dat er ooit zoo'n spannende strijd geweest is om de eerste plaats in dezen wedstrijd. Met 'ri miniem verschil van twee seconden heeft E.M.M. den door ons blad beschikbaar gestelden wisselbeker, welke gedoopt werd als „Ons Zeeland"-Beker, gewonnen. Deze overwinning heeft „E.M.M." in hoofdzaak te danken aan zijn tweeden achthonderd meter looper, die op schitterende wijze een verkregen achterstand heeft ingeloopen. Laat ons even den strijd, welke wij meemaakten vanuit een auto, waarin het „E.M.M."-bestuur ons een prachtplaats had bezorgd, van begin tot eind de revue laten passeeren. Na een valschen start wegens te vroeg afgaan riep starter Goedbloed zijn mannetjes nog een keer te rug. De tweede knal zet de eerste 400 M. loopers direct in een vinnigen strijd, waaraan speciaal de eerste „E.M.M."-ploeg en Wilhelmina deelnemen. Boreel (E.M.M.) neemt tenslotte de leiding en geeft met flinken voorsprong over aan Wolf, terwijl De Jager (Marathon) hem volgt op de tweede plaats. Kooman (E. M.M. II) en Wilhelmina volgen op eenigen afstand. De Jager loopt op Wolf in, welke laatste aan het eind van zijn krachten raakt en terrein verliest. De Jager legt er nog een schepje op en blijft winnen, doch niet voldoende om den ge- heelen achterstand in te loopen. Bij het derde wisselpunt wordt de „E.M.M.-er" Van Opdorp dan ook nog eerst aangetikt om te starten voor de eerste 1500 meter, terwijl de Marathon-looper Bruinooge spoedig volgt. Bruinooge, een looper, die nog lang niet zoo onder de eersten gerekend kan worden, bevestigt zijn sedert enkele weken veroverde reputatie en slaagt erin Van Opdorp te passeeren. De kleine „E.M.M.-er" gaf zich nog niet zoo gemakkelijk gewonnen, doch moest het tenslotte tegen Bruinooge afleggen. Marathon nam zoodoende de leiding over en liep spoedig een flink stuk uit. Wilhelmina volgde als no. 3, terwijl de tweede „E.M.M."-ploeg door een te grooten ach terstand voor ons uit het gezicht verdwenen was. Van Sorge (Marathon) en Kambier (E.M.M.) moesten den strijd op de tweede 1500 meter etappe voortzetten. Het gemakkelijke, soepele loopen van Van Sorge trok ook nu weer aller be wondering en terecht, doch niet minder waardee- V. d. Feltz (E.M.M.) komt als eerste aan de finish in de Estafette rond Middelburg. eer van zijn club kan redden en nog grooter wordt zijn snelheid. Een felle, hevige strijd tusschen hem en Van Maris, zooals wij op een Estafette rond Middelburg nog niet zagen. Het gelukt Kambier den prachtig loopenden Marathon-man in te halen, en ziet, met een ruk werpt hij zich vooruit en wat niemand ooit had kunnen denken, geschiedt, hij neemt de leiding met ongeveer 5 meter voorsprong. Van Maris geeft zich niet gewonnen en komt weer naar voren. Op het laatste wisselpunt tikken zij gelijk hun clubgenooten aan. De „blauwbroek" v. d. Feltz (E.M.M.) neemt direct de leiding en staat die niet meer af. Onder groot enthousiasme legt „E.M.M." beslag op den wisselbeker van „Ons Zeeland", waarmee wij deze ploeg van harte geluk- wenschen. De tijd van no. 1 was 14 min. 51 3/5 sec. Wilhelmina werd no. 3 en „E.M.M." 11 werd 4e. Deze ploegen hebben wij door den grooten voor sprong der eerste twee niet kunnen volgen. Van Wilhelmina is het een kranige prestatie. De E. M. M.. ploeg die den „Ons Zeeland"- beker won, met eenige leden van het bestuur. ring zal de deskundige hebben voor den fraaien stijl van Kambier. Deze stijl is nog weinig ge ëvenaard door Zeeuwsche loopers en zeker niet verbeterd. Wij zagen Van Sorge loopen op een zoo gemakkelijke wijze met een voorsprong van een vijftig meter, dat wij niet anders dachten, dan dat een Marathon-zege reeds een feit was. Kambier spande zich geweldig in, doch het was voor hem op de zeer slecht geplaveide Loskade niet mogelijk den geheelen achterstand in te loopen en zeker niet tegen Van Sorge. Toch won hij nog ongeveer 10 meter en kon aan zijn broer overgeven met een achterstand van ongeveer 40 meter. Van Maris (Marathon) was reeds met een flinken voorsprong er vandoor, toen P. Kambier de tweede 800 meter begon. Dit werd de groote ver rassing van den geheelen zeer span- nenden strijd. Met een geweldig elan werpt Kambier zich in den strijd, hij geeft zijn geheele kracht, met groote snelheid schiet hij op het laatste wis selpunt toe. Hoe Van Maris ook zijn best doet den ver kregen voorsprong te behouden, het is onmogelijk. Als P. Kambier dan ziet, dat hij wint en den achterstand kan verkleinen, mis schien wel geheel inloopcn, is het of hij voelt, dat hij de

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 22