VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1932 517 Een huwelijksvoltrek king te Gretna Green. X ingevoegd, dat de bruid en bruidegom eerst gedu rende drie weken in Schotland moesten verblijven, willen zij het recht hebben in de smederij te ver schijnen. Veel te beteekenen heeft dit echter niet, daar als de hiervoor benoodigde getuigen vaak de smid en zijn vrouw optreden. Nog steeds komen niet alleen uit Engeland, maar uit alle deelen van Europa de minnenden naar dit toevluchtsoord om elkander de hand te reiken boven het smidsvuur en hun namen in het boek van Qretna Green te doen inschrijven. Zij betalen (d.w.z. hij betaalt) een guinea, ongeveer 12 gulden en het onher stelbare is gebeurd. Natuurlijk komt men er niet vandaan zonder eerst een pathetische toespraak van smid Rennison te hebben moeten aanhooren. Het vorige jaar werden driehonderddertig huwelijken in de smederij voltrokken. Ieder week end zijn er ongeveer 5 J 8 paren, die ondanks alles trouwen willen. Het record van Gretna Green is acht trouwerijen per uur. Dat was op Nieuwjaars dag 1928. De ontvangsten behooren aan meneer Rennison, die tevens de entrées int en behoudt van de zeer talrijke bezoekers, die in het reisseizoen een toertje maken naar het beroemdste vertrek van Europa. Hij heeft er een aardig inkomen aan. Soms zijn er wel duizend nieuwsgierigen op een dag. Hun entrée bedraagt tien pennies. Niet veel, maar ook hier maken vele kleintjes één groote. Talrijke malen zijn er in en buiten het Parle ment stemmen opgegaan om het privilege van Gretna Green op te heffen maar Engelschen en Schotten beminnen de traditie en men aarzelt nog steeds om door te tasten. Wij beloven u tegen den tijd, dat er werkelijk gevaar dreigt, dat de firma Rennison moet sluiten, een waarschu wing te publiceeren. Maar voorloopig kunt ge er rustig heen gaan. Maar, lief tallig bruidje, houd 'n plaatsje voor ons open aan het feestdiner. De witte heide, die in Schotland veel bloeitwordt voor de smederij te koop aangeboden. De-.e bloempjes heeten ge luk aan te brengen. De smid in zijn trouwcostuum

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 5