VROUWENLEVEN Nieuwe Garneeringen Bedden en hun decoraties 562 VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1932 No. 18 Wit fluweelen avondtoilet met zwart satijnen cape en lichtgrijs wollen mantelcostuum met wijde door bont omzoomde manchetten Een buitengewoon elegante creatie van zwart fluweel is het hierbij afgebeelde avondtoilet van het modehuis Francis in Parijs, dar „Sonate" werd gedoopt. Dit voorname toilet, eenvoudig van lijn, accentueert tamelijk sterk de hooge taille- lijn, maar het is vooral de garneering der half lange pofmouwen welke onze aandacht trekt. Deze garneering toch, van uitgeknipte fluweelen bloemen op 'n fond van tule genaaid, die zoo'n prachtig effect maakt, is 'n idee, dat zeker wel tot navolging zal opwekken. Wie handig met de naald weet om te gaan. kan zeker ook wel zulke eenvou dig gevormde bloemen en bladeren van fluweel uitknippen en op tule of georgette naaien. De tule van de mouwtjes is hier ten slotte in een golvenden fluweelen rand gezet, die wordt ingcrimpeld in een nauwsluitend boordje. Ook de halsafwerking van deze fraaie japon is bizonder elegant. Onze eerste foto vertoont een modieus licht grijs mantelcostuum, eenvoudig van coupe met 'n paar wijde met bont omzoomde manchetten. Het costuum wordt verder opgefleurd door een gestrikte das, lichtgrijs met zwart, en bekroond door een klein zwart hoedje, dat links door 'n paar vilten banden op z'n plaats gehouden wordt. Het avondtoiletje daar naast van wit velvet heeft ook 'n tamelijk hooge taillelijn en omspant, zoo als de mode dat voor schrijft, zeer strak de heupen. In plaats van de bridgc- coat, die voorloopig van het tooncel verdrongen is, een kleine pelerine van zwart satijn, gevoerd met wit en vastgestrikt met 'n van voren afhangende ceintuur. PAULA DEROSE. Avondjapon van zwart fluweel met garneering van uitgeknipte fluweelen bloemen op zwarte tule. Men denke slechts aan de enorme bedden met vier spijlen, met hun baldakijns, hun beeldhouwwerk, verguldsel en schilderversieringen, hun buitengewoon fraai gedrapeerde gordijnen en vallen. De moderne ontwerpers zijii veel soberder in hun behandeling van bed-dccoraties. Dit komt, omdat het bed heden ten dage meer uit hygiënisch oog punt beschouwd wordt, het komt ook daardoor, dat het bed meer een comforta bel, dan wel een decoratief meubel moet zijn. Bij het ontwerpen van de meeste bedden wordt vooral gelet op het prac- tische; weinig wordt acht geslagen op de schoonheid. In de eerste plaats natuur lijk moet het bed beschouwd worden uit een oogpunt van comfort, doch daar de grootte er van maakt, dat het 't voor naamste meubelstuk in de slaapkamer is, moet er tevens acht op geslagen worden, dat het er zoo aardig mogelijk uit ziet. Niemand zal den tijd terug wensehen van de zware, stijve bedgordijnen, doch een met zorg gekozen bed-draperie kan een van de aantrekkelijkste dingen van het slaapkamer-arrangement zijn. De moderne stoffen nemen lang zoo veel vuil niet meer op als de ouder- wetsche stoffen, en in ieder geval zijn ze hygiënisch, doordat ze alle waschecht zijn en dus veel gcwasschen kunnen worden, en daarbij komt nog, dat de moderne werk methode, die het stof verwijdert met stofzui gers enz., de bezwaren op het gebied van hygiëne opheft. Natuurlijk leenen de ouderwetsche vierposters, met op eiken hoek een dunnen pilaar, zich beter voor variaties wat betreft drapeering. Toch laat een van onze teekeningen zien, wat men kan bereiken. In dit arrangement is het bed geplaatst met een der zijden langs den muur en een draperie hangt neer van een halven hoepel, bevestigd tegen den muur. Wij teekenden een ouderwetsch bed, en zelfs een divanbed, zonder hoofd en vocthord, is voor dergelijke versiering geschikt. Oepatroondc voile in een modern ontwerp, of een van de kunstzijden nets, zoo verschillend in kleur en maas te verkrijgen, zijn hiervoor geschikt. Voor een ouderwetsch schema is organdie het meest passend. Daar we echter denken, dat maar weinigen van onze lezeressen iets dergelijks zullen toepassen, laten we nog een paar andere teeke ningen zien. Het bed heeft om hoofd- en voetbord hoezen, achter komt een mooi geplooid gordijn We kunnen het ledikant zelf verfraaien door een nieuw hoofd- en voetbord te maken in een gevari- eerden vorm. De vorm op onze teekening is al niet onaardig, in zeegroen opioopend tot donker groen de buitenrand het donkerste. Over dit bed ligt een sprei van moderne stof in lichtgroen met een rand van donkergroen. Wilt u den onderkant van het ledikant afslui ten, met een strook zooals op de onderste teeke ning, dan kan een recht middenstuk genomen worden van b.v. gewoon wit linnen, en de ruime strooken kunnen aan beide zijden aangezet worden. Het rechte stuk komt onder de matras. AMETHIST

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 18