Zeeuwsch Nieuws Zeeuwsche Omroep anil De nieuwe veerboot Prins Hendrik op de Schelde Op Dinsdag 20 September heeft de overdracht plaats gehad van de nieuwe motorveerboot Prins Hendrikaan de provincie. Zij is be stemd voor den dienst Hansweert- Walsoorden, Het plechtige oogenblik van de overdracht, ter wijl de heer Rompa, lid van Gedeputeerde Staten in Zeeland, de provinciale vlag hijscht Te Axel werd een consultatie-bureau voor zuigelingen geopend. Het eerste onderzoek Op de fabriek van de Koninklijke Maat schappij De Schelde, waar de bouw van 3 nieuwe motorveerbooten voor de pro vincie Zeeland eenige perspectieven biedt voor de weinigen, die op deze fabriek konden worden gehandhaafd. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten geoorloofd Men meldt ons, dat in den Hoedekenskerkschen gemeente raad eerst over de voorkomende gevallen van vlekziekten daarna over den aankoop van basaltsteenslag gesproken is. Een discussie over de aanschaffing van eenige riemen vloeipapier had meer in den stijl van het voorgaande geleg kousenkoopman tot de Uit Terneuzen bericht men, dat brandweer wil toetreden. Wanneer hij zijn branche niet vermoorden wil, mag hij wel uit de buurt van den ladderwagen blijven De Middelburgsche Roode-Kruis-afdeeling seint ons met enthousiasme, dat zij thans de beschikking heeft over een lokaal met 125 houten ledikanten. Ergdenkenden zij hier medegedeeld, dat de heeren Roode Kruis nooit in dit lokaal vergaderen \Te Middelburg heeft de vorige week plaats gehad een congres van den In ternationalen Raad van Zee-onderzoek. De internationale bacteriologen, die aan dit congres deelnamen, op de stoep van het raadhuis te Middelburg een der zalen waarvan werd vergaderd Een in aanbouw zijnde boerderij te Rilland-Bath is in vlam opgegaan. De Justitie heeft het bouwpersoneel erg den tand gevoeld en een der arbeiders ingerekend Dat is ook niet erg aanmoedigend voor de pogingen tot rkverschaffing in Zeeland 1 De Bond van Bakkerszonen te Middelburg vierde z'n 5-jarig bestaan. Groep van de lede Te Goes is tijdens de winkelweken het nummer Gondelvaart slechts voor de helft kunnen worden uitgevoerd. De vaart had avonds namelijk wel, doch de gondels ontbraken Door de directie der gasfabriek te Tholen wordt een pakkende reclame gevoerd. Tegen de inlevering van de oude petroleum- pitten zijn gratis gasstellen te bekomen. Jammer, dat er reeds zoovelen frauduleuze pogingen gedaan hebben om inplaats van petroleum-, pruimepitten aan te sjou De bond tot opleiding van practische huisvrouwen heeft het lidmaatschap met gratificatie toegekend aan een Vlissing- sche jongedame, die dezen zomer met een ijscoman omgang had en thans is gaan verkeeren met een kolenhandelaar Te Wemeldinge zijn twee schilders met hun ladder gevallen, die tegen een huis stond Toen de inwoners verschrikt riepen „Wat gebeurt hier?" had een der slachtoffers de tegenwoordigheid van geest roepen, dat zij aan het „grond"-verven waren begonn Te Heinkenszand valt te constateeren, dat bij sommige menschen 's nachts de peren en appelen van de boomen gehaald worden. Op last van den burgemeester zullen nu alle schildjes borden met het aanmoedigend opschrift verwijderd worden aanwezig. Tot de volgende week, dames Hier is nu mets heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 24