bekend proeven" om zeker van hun zaak te zijndaarna vullen zij een soort stem biljet in, hetwelk plechtig in een bus wordt gestoken. De man, die wijnen en jaren 't beste gesorteerd heeft, krijgt een diploma. Hoewel er aan het proe ven weinig te zien is, is er toch steeds een menigte van ongeveer acht-dui- zend personen bij tegen woordig. Maar alleen zij, die dichtbij staan, kunnen genieten van de verruk kingen, die zich bij iedere nieuwe proef op het gelaat van den deelnemer weer spiegelen. Tot 'n algemeene drink partij ontaardt het feest echter nooit, daarvoor is het aantal deelnemers te gering. Het geheel heeft een folkloristisch karak ter en geen Mainzer heeft reden tot ergerns. No. 18 pracjitige costuums gestoken, gelijk hun voor ouders ze voor eeuwen droegen, en zijn zich terdege van hun waardigheid bewust. Het eigenlijke feest bestaat in een „proef- wedstrijd". De deelnemers hieraan, die natuurlijk kenners van reputatie moeten zijn, moeten uit zeven verschillende jaren en mer ken een keus doen. Deze keus dient niet om den besten wijn, maar wel om den besten kenner aan te wijzen, met andere woorden, de bedoeling is van ieder der zeven wijnen nauwkeurig het soort en - wat moeilijker is - het jaar van den oogst op te geven. De deelnemers moeten nogal eens „over- De ware keur der herkent zijn wijn aan den reuk. ..Dat een oude bekende van me.' Mainzer meisjes, die er ook verstand van denken te hebben. Heele bijzondere en dure wijnen dragen de land lieden zelf naar de stad. Op plechtige wijze wordt de naam van den kampioen keurder bekend gemaakt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 5