jft£0t&o i Sloome duikelaar, Dacht je nou heusch, dat we zutke lui als jij noodig hadden, als die 50 k 90 gulden per week met onze kalk- flesschen zoo makkelijk te verdienen waren? De menschheid is wèl onnoozel anders hadden we geen 32 brieven gekregen. Ze krijgen allemaal zoo'n brief (geschreven, op dure machine, dat vertrouwen jullie beter dan drukwerk 1) en al hapt de helft maar, dan sleepen we nèg 16 mille in de wacht voor die partij vodden, waar alle reizigers de winkels mee uitgegooid worden. Wie weet drógen de sigaren er wel in, als je de flesch dicht bij de kachel zet. Anders worden ze er nat in. Afgezien nog van 't kalksmaakje, dat ze krijgen. Jog, wat hebben we over die dingen in onzen piepzak gezeten I Tot Grijp op dit kolossale idee kwam. Je duizend piek ben je kwijt maar dan moet je ook maar niet zoo onnoozel wezen Trouwens, 't is best mogelijk, dèt je nog 'n paar ezels treft, die er een koopen vooral als je er zoo goedkoop mee wordt als je over 14 dagen wel zult moeten. En anders kunnen wij er ook niets aan doen. Wat zou je op je neus kijken, als je wist, dat we aan dat rommeltje schoon 13000 gulden verdienen, als er 16 bijten. Zie je nou wel, dat er met die sigarendro- gers geld te verdienen is Snij en Pluk, waar wij ze van hebben, heeft er 200 op verdiend, en die was er amper een week tevoren mee aangekomen. Ezels, dat we waren 1 Of nee 't wordt nu tóch een goed zaakje 1 Kom nu maar gauw met die duizend gulden op de proppen, we moeten ze vóór Zaterdag hebben, want dan is de huur van dit kantoor om, en moeten we maken, dat jullie ons niet meer kunnen vinden. Dat zul je trouwens niet eens probeeren nabestellen doe je niet hahaha 1 en klagennou ja, misschien wil je klagen, maar als je nog 'n béétje hersens hebt, zul je wel snappen, dat je ons niets kunt maken. Of je moet nóg wat dui zenden over de hand hebben. Maar dat zal wel nietals je zoo onnoozel bent, dat je in dit strikje loopt héb je niet veel meer dan die dui zend. En dan wordt 't tijd, dat we je daar van afhelpen, vóór 'n ander 't doet. Aan ons is je geld goed besteed. We zullen 't er eens flink van nemen, als we 't binnen hebben. Stuur je 't geld Zal wel, je denkt natuurlijk, dat je ons de dingen altijd weer terug kunt geven. Kón je ook géven 1 Als je on$ vindt. Van die terugbetaling komt niets. Hebben we trouwens niet beloofd zouden we künnen doen, zullen we zeggen, maar we zijn zoo gek niet 1 De dingetjes staan voor je klaar, man. Veel plezier er mee. In ieder geval kun je er lang pleizier van hebben. Grijp en Knijp. Manusjes van alles. Nog even rekenen 1000 pop min 50, die 't lokke- broodje ons gekost heeft (tóch nog zonde die scheer- apparaatjes konden we overal kwijt! Enfin, anders was 't niet zeker, dat ie hapte 1) Dus dat wordt 950 netto. En als er géén 16 happen, dan nóg maar 'n ad vertentie 1 Weledelgeboren Heer, Wij ontvingen Uw geëerd schrij ven, waarin U reflecteert naar den post, in onze advertentie bedoeld. .Uit het groote aantal sollicitaties hebben wij die uitgekozen, welke ons van de grootste geschiktheid voor zaken schenen te getuigen, en voor Uw woonplaats is onze keuze op U gevallen. Wij stellen U dan voor, onder Uw bekenden wier kring gemak kelijk is uit te breiden door bezoek aan café's e.d., terwijl door Uw collega's in Engeland en Amerika ook door het bezoeken van heeren op kantoren, sociëteiten enz., alsmede door huis bezoek, niet geringe resultaten zijn be reikt propaganda te maken voor onzen Patent jeilloozen Sigarendroger, het eenige middel, dat de wetenschap en de industrie erkent als geschikt, om sigaren droog te houden of droog te krijgen. Het apparaat is van handig formaat, en droogt in enkele uren ook de natste si gaar, volgens een bijzonder procédé, langs chemisch-physicalischen weg. Géén heer kan het apparaat zien, of hij wil het koo pen. De prijs (fl. 7.00) is voor personen uit Uw kring stellig geen beletsel. Welnu, door slechts een tiental van onze drogers per week te verkoopen, ver werft U zich 'n vast inkomen van Fl. 50 per week, dat gemakkelijk hooger op te voeren is. Wij zouden U personen kunnen noemen, die met dezelfde drogers Fl. 200 hebben verdiend in één week tijds 1 Het feit, dat U op onze annonce hebt geschreven, toont aan, dat U de borgstelling Fl. 1000 omgaand storten kunt. Zoodra dit bedrag in ons bezit is, ontvangt U de eerste 500 exemplaren. Alle nabestellingen voeren wij uit zonder stortingenU kunt die betalen na verkoop, zoodat de enkele dui zenden guldens, die U op het eerste partijtje in enkele maanden verdient, U aanstonds geheel ten goede zullen komen. Wij feliciteeren U met de vaardige schrander heid en het doorzicht, waarmee U deze gunstige ge legenheid, om Uw middelen te verbeteren, hebt aan gegrepen. Laat ons onmiddellijk de borgstorting toekomen, en U begint onmiddellijk te genieten van de grootere weelde, die de vertegenwoordiging van onze firma reeds aan zoovelen heeft geschonken. Wij kunnen U ten overvloede gerust beloven, te allen tijde de drogers zoovele als U wenschen mocht terug te nemen tegen evenredige terugbe taling van Uw storting, omdat wij er zoo diep van overtuigd zijn, dat de wensch tot beëindiging onzer relatie zich nooit zal doen gelden. Wij hebben de 500 drogers reeds doen inpakken, en verwachten omgaand Uw storting. In de zekerheid van 'n aangename en langdurige verbintenis verblij ven wij, met groet en respect, GRIJP en KNIJP, Alleenvertegenwoordigers der Mechanic Electric Engineering Cy. P.S. Met gelijke post zenden wij U 100 stuks snelscheerapparaten, merk Schram. Hiervoor wordt geen borgstorting of vooruitbetaling verlangd U zult die gemakkelijk kunnen afzetten tegen 40 ets. per stuk, en ons na verkoop Fl. 12 (d.i. 12 ets per stuk) toezenden, a.b. STORT!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 11