VROUWENLEVEN Fluweel voor den winter Kleedjes met een Viooltjes-motief 394 VRIJDAG 7 OCTOBER 1932 No. 19 glad gehouden de gedrapeerde halsafwerking is echter eender. Dit avondtoilet kan dan getransformeerd wor den in een meer eenvoudig namiddagtoiletje, door een ceintuur en een kraag van eenigszins donkerder tint, of van een lichtere tint beige of wit bij een donkere japon. Het kraagje bestaat uit twee étages. De boven ste etage, in een opstaand boordje gevat, omsluit in eenigszins ruime ronding den geheelen hals. De tweede etage bestaat slechts uit 'n paar breede épauletten. De ceintuur, die men smal kan nemen, wordt opzij vastgestrikt. De tweede transformatie bestaat uit een korte bolero met dubbele pofmouwtjes. De bolero heeft van voren 'n diepe V-vormige insnijding, welke de halsafsluiting van de japon te zien geeft. Tot sluiting heeft deze bolero 'n paar lange slippen, welke van voren even om elkaar worden ge wonden als een ceintuur, even onder de bolero om de taille worden gelegd en op den rug worden vastgestrikt. Als derde transformatie heeft deze japon dan nog een bolero-achtig schouderstuk met lange wijde mouwen. Het schouderstuk bedekt halverwege den rug en wordt van voren afge schuind van den hals naar de oksels, zoodat, met uitzondering van 'n drie hoekje bij de schouders, het geheele voorpand van de japon te zien komt. De halsuitsnijding wordt hier afge werkt met 'n smal randje bont. PAULA DE ROSE. plets, voor namiddagjaponnen en zelfs voor avond japonnen, waarvoor nu een speciale nieuwe soort soepel transparant velvet in den handel is. Een buitengewoon sierlijk nieuw modelletje is dat van onze eerste afbeelding van bruin en beige gestreept velvet. De wijze waarop de smalle streepen schuin, verticaal en horizontaal tegen elkaar ingezet zijn, vormt een charmante garnee ring, geheel en al verkregen door accuraten handen arbeid. De verdere versiering bestaat enkel uit een bruin lederen ceintuur met vergulde spijkertjes bezet. Deze créatie van het Parijsche modehuis Martial et Armand zal ongetwijfeld velen onzer tot na volging inspireeren. Onze tweede foto vertoont een avondtoilet dat ook bij meer gewone gelegenheden zou kunnen dienen. Want dit is weer een dier practische nieuwigheden van onzen bezuinigingstijd een japon die voor verschillende doeleinden bestemd kan worden. De fluweelen „overgooier" van goed materiaal zal, vooral wanneer hij iets korter doen. De meer of mindere kostbaarheid van de blouse bepaalt de meer of mindere feestelijk heid van het geheel. Door Parijsche modehuizen worden meer der gelijke transformations ontworpen. Een hoog opgeknipte zwarte rok, bijv. bij een wit bovenstuk met rug-decolleté. Daarbij een aparte bolero met korte mouwtjes. Deze bolero, van voren in punten over elkaar vallend boven de opgeknipte punt van den rok, bedekt alle wit, zoodat men, wanneer de bolero, die slechts een zeer bescheiden V-vor mige halsuitsnijding heeft, in gebruik is, een ele gante en stemmige zwarte japon heeft. Een andere transformation bestaat uit een witte of zacht gekleurde eenvoudige avondjapon in den geest van de afbeelding op onze derde foto. Deze fluweelen japon met wijd uitvallende heup- banen,welke elegant aansluiten bij de puntvormige voor- en achterbanen, heeft om de korte mouwtjes een garneering van kolinsky. Deze bontranden nu heeft de japon van onze transformation niet. De mouwtjes zijn hier geheel Wie modieus wil zijn kan in den komen den winter profiteeren van den flatteerenden warmen gloed van fluweel. Onze mode ontwerpers hebben flu weel verwerkt voor avondmantels, voor korte jasjes, voor com- wordt genomen dan die van onze foto, een gedistingeerd maar eenvoudig geheel vor men met een blouse in dezelfde kleur. Wordt de blouse in afstekende kleur ge nomen bijv. wit bij zwart dan is het geheel dadelijk meer feestelijk. En zoo kan een en dezelfde over gooier met verschillen de blouses voor allerlei gelegenheden dienst Elegante namiddagjapon van bruin met beige gestreept fluweel. Zwart fluweelen avond toilet, geschikt voor verschillende blouses. Fluweelen avondja pon met garneering van kolinsky om de korte mouwtjes. Een ovaal kleedje met bijpassende kleine ronde kleedjes voor uw toilettafel kunt u versieren met het viooltjes-motief het ovale kleedje heeft aan beide kanten een groote viool, en een randje van kleine viooltjes. Het motief voor de groote viool ziet u op fig. A. Fig. B. en C. geven u het takje viooltjes, welke we in een cirkel of een ovaal achter elkaar kunnen plaatsen, zooals in fig. A is aan gegeven. Het hart van de bloem is hoog geel, twee achterste blaadjes mauve, twee voorste i onderste blaadjes zacht lila, met 'n paar ste en in mauve voor de afteekening (zie fig. A.) kunt ook heel goed kleine kleedjes bewerken iet een of twee groote violen, of 'n enkel takje an de kleine viooltjes het blad is bewerkt iet den knoopsgatensteek romdom in groen en •n nerfafteekening van kettingsteken in het zelfde groen. De bloemen worden gewerkt met 'n platten steek. D. D. L.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 18