Xeeuv/sch m K\\eVJ^s Zeeuwsche Omroep M 600 VRIJDAG 7 OCTOBER 1932 No. 19 Hallo hallo nier is de persdienst van den officieelen Zeeuw schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten oorloofd Men meldt ons uit Middelburg, dat een rechter deze week verdachte toevoegde „Uw mede-beklaagde legt op vele punten andere verklaringen af dan u", waarop de aangespro kene spontaan antwoordde „Maar die liegt ook, vergeet dat niet, mijnheer de rechter Uit Goes vernamen wij, dat in een reclame-optocht een leeuw wagen werd rondgevoerd. Speciale beveiligingsmaat regelen waren getroffen, doch vrijwel overbodig, buurt van het abattoir begon het beest tot groote verbazing het publiek te.... blaten De conclusie, dat deze koning der dieren nauwer verwant schapenkaas dan aan leeuwendeel, lag toen voor de hand Men seint ons uit Ierseke, dat men daar begonnen is met het knippen van mosselen. Zeventig personen vinden hierbij reeds werk Men begrijpt, dat de malaise onder barbiers en kappers plotseling tot het verleden is gaan behooren Op een vergadering te Vlissingen van een vereeniginkje het rumoerig toegegaan. De voorzitter hamerde als een hoef smid, doch liefelijkheden als „ezel" en „uilskuiken" de lucht. „Jij bent de grootste stommeling, dien ik ooit gezien heb," riep iemand zijn buurman toe, juist op 't oogenblik dat de president kans zag de orde te herstellen „Mijnheer riep hierop de president, ,.u schijnt te ver geten, dat ik hier ook nog zit De Zeeuwsche suikerfabrieken zullen door beambten maar door particulieren bewaakt worden. De toelage zal 'n paar gulden per dag bedragen. Onder de toege stroomde gegadigden bevinden zich, naar men ons bericht, vele kapitaalkrachtigen. Men verbaast zich hierover. Zeer ten onrechte. De rijke menschen hebben de laatste tijden zulke klappen gekregen, dat een gesuikerde toelage wel ge waardeerd moet worden door hen Als 't herfst is. Aar dap peloogst op Walcheren In Zeeuwsch-Vlaanderen heeft men enkele muziekkorpsen, die den eigenaardigen naam dragen van „Eikels worden boo- Om er een meer muzikaal tintje aan te geven, wordt overwogen dien naam te veranderen in „De geschudde note Een schoolopziener, die in het land van Cadzand den natio- nale-onafhankelijkheidszin der jeugd wilde prikkelen, vroeg klas met frissche jongens, wat of het tegenovergestel Eenstemmig nep de hoop des vaderlands Bezet, mijnheer De raad van 's Heer Abtskerke heeft flinke bedragen uitge trokken voor het teren van diverse dorpswegen. Een der vroede vaderen drong op spoed aan. Hij had iets hooren verluiden 'n verteringsbelasting die op komst is, en zag zijn gemeente daar liever niet onder vallen Hier is dames aanwezig. Tot de volgende week. Als 't herfst is. ,/t Wordt mij wel wat te koud in de De Vlissingsche Kappersbond heeft op Maandag 3 Oct zijn 25-jarig jubi leum feestelijk ge vierd. Groep van bestuur en feestco mité, dat in Brittania recipieerde. Stratenreparatie te Middelburg Leden met hun dames van den Vlissingschen Kappersbond po seeren bij gelegenheid van het 25-jarig jubileum voor ons blad Een altijd belangrijke gebeurtenis voor de jeugd van Oudelande. Op Woensdag 28 Sept. hebben Lievense en P. Marijs hun 55-jarige echtvereeniging herdacht Foto v.hnog krasse Oost Souburgsche echtpaar.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 24