ZEEUWSCHE SPORT No. 19 VRIJDAG 7 OCTOBER 1932 603 De foto op pag. 2 werd genomen in den koker van de werklift (van beneden af) in den grootsten gashouder van Engeland, die 108 M. hoog is. Een belangrijke wedstrijd tusschen Zeelandia en Goes. De Middelburgsche ploeg, welke haar Goesche tegen standers met 'n groote ne derlaag naar huis terugzond. Goes l moest Zon dag te Middelburg met sprekende cijfers de meerderheid van Zeelandia erkennen. De eerste nederlaag, welke Middelburg in de eerste klasse leed, werd nog eenigszins goed gepraat, door te wijzen op den grooten sprong van tweede naar eerste klasse, planken koorts en wat men zooal meer ter verontschul diging kan naar voren brengen bij een verloren wedstrijd. De tweede nederlaag tegen P.S.V. was niet al te groot en het vertoonde spel was be moedigend. Willem II heeft op afdoende wijze aangetoond, hoe sterk de nieuwe eerste klasser is. Na zelf twee wedstrijden te hebben verloren, verpletterde Willem II Middelburg met 82. Toevallig waren wij getuige van dit ontmoeten in Tilburg. Middelburg lag totaal uit elkaar, geen draad verband zat er in. Van begin tot eind was het een meer dan droevige vertooning. En toch kunnen wij niet zeggen, dat Willem II ook zoo best speelde, integendeel, wij verwachten, dat deze ploeg zich tot het uiterste zal moeten in spannen om niet evengoed als Middelburg iu de onderste gelederen terecht te komen. Vlissingen liet weer een veer op eigen veld door gelijk te spelen tegen R.B.C. Ook Vlissingen gaat nog niet in de goede richting, als wij het in dezen wedstrijd vertoonde spel als totaal onvol doende 2e klasse spel hooren betitelen. Niettemin is het eerste puntje binnen, waa-op er ongetwijfeld meerdere zullen volgen. Alleen moet er dan speci aal in den aanval nog wat meer doorgezet worden. Terneuzen gaat voort op het pad der overwinning en pikte twee puntjes weg op Brabantschen grond, door Alliance, dat een zwakken indruk maakt, te verslaan. Terneuzen gaat zich onder de sterkste Zeelandia-ploeg hadden wij verwacht, doch 'n ver pletterende nederlaag als deze kon niemand voor spellen. Ons oordeel over de verdere krachtsver houding schorten wij op tot er wat meer teekening in de ranglijst is gekomen. Nóch de overwinning aan de eene zijde, noch de nederlaag aan de andere zijde kunnen maatstaf zijn voor een verdere kansen berekening, daarvoor is de uitslag te abnormaal. Volgens de laatste berichten zou Hansweert een overwinning hebben behaald op Nieuw Borgvliet en wel met 2—0. Dit is voor ons, na hetgeen wij deze week over Nieuw Borgvliet hoorden, een verrassing. De kwaliteiten van de Brabanders werden tamelijk hoog aangeslagen en daarom was het onze meening, dat de Zuid-Bevelanders het niet zouden halen. Intusschen geeft het moed voor de toekomst. Vlissingen in den aanval. Spel- kiek uit den Zondag j.l. ge speelden wedstrijd tegen R.B.C. welke in 'n gelijk spel eindigde. Volgenden Zondag komt M.V.V. de groen witte Middelburgers bekampen. Zullen de Maas trichtenaren wraak nemen voor de tegen N.A.C. geleden nederlaag of zullen de Middelburgers over de depressie heen zijn en nu eens hun volle kracht toonen Het is te hopen. Vlissingen krijgt een kwade reis naar DOSKO en zal daar on getwijfeld niet tot een overwinning komen. De Zeeuwen krijgen Hulst op bezoek en als zij de tanden op elkaar zetten kunnen de puntjes gedeeld worden. Zeelandia 2 krijgt Vlissingen 2 te bekampen. De uitslag behoeft niet twijfelachtig te zijn. Sassche Boys en Axel bekampen elkaar in Sas van Gent. Wij houden het op Axel, al is het moeilijk dit vol te houden als men weet, dat deze wedstrijd als een plaatselijke ontmoeting te beschouwen is. Zierikzee krijgt DOSKO 2 thuis en moet in staat geacht worden te winnen. Goes zal met Hansweert niet al te veel moeite hebben, terwijl Nieuw Borgvliet ongetwijfeld aan het langste eind trekt tegen Mevo 2. aan en versloeg dezen met 3-1, weer een uitslag, die voor de groen-zwarten niet ontmoedi gend behoeft te zijn, vooral niet als men weet, dat Axel thuis niet voor de poes is. Sinoto en Zie rikzee deden het beste, wat zij doen konden om goede vrienden te blijven. Eerlijk hebben zij de puntjes gedeeld. Het is 'n uit slag, welke den aanhang van beide partijen niet zal bevredi gen, doch misschien als de beste te beschouwen is, omdat zij de gemoederen niet al te erg verhit. De groote verrassing is wel de geduchte nederlaag van Goes, dat door Zeelandia huistoe ge stuurd werd met 'n 8—2 neder laag. Een overwinning voor de Vlissingen en R.B.C. spelen gelijk (2—2). Spelmoment tijdens een hoekschop op 't Vlissingsche doel. Keeper Kats in actie. scharen en wie van de 2e klassers de Schelde over gaat, denke niet met weinig moeite een overwinning te kunnen behalen. In een zeer slecht ge speelden wedstrijd van den kant der verliezers heeft Vlissingen 2 over de Middelburg-reserves gezegevierd. Een uitslag, welken wij vorige week voorspelden. Terneuzen 2 moest het tegen De Zeeuwen, die zich hersteld schijnen te hebben, af leggen, zij het met niet al te groote cijfers. Axel kon de Zeelandianen wel

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 27