580 VRIJDAG 7 OCTOBER 1932 No. 19 Lepelaars bouwen hun nest. Op deze foto EEN VOGEL- De grenswijziging, welke na den oorlog tusschen Oostenrijk en Hongarije tot stand kwam, had tot gevolg, dat het Neusiedlermeer een Hongaarsch gebied aan eerstgenoemden staat werd toegewezen. Daar het meer in een heerlijke omgeving ligt en vanuit Weenen gemakkelijk bereikbaar is, behoeft het niet te verwonderen, dat het weldra een drukbezocht plekje werd voor de duizenden, die in de week niet in de gelegenheid zijn om de groote stad te ontvluchten, en dus den Zondag gaarne aan de boschrijke oevers van het overigens niet zeer heldere meer doorbrengen. Ofschoon honderden er des zomers ieder week-end kampeerden, kon het gebeuren, dat een uit ornithologisch oogpunt belang rijk feit door de vele natuurvrienden onopgemerkt bleef. Aan den bekenden Oostenrijkschen ontdekkingsreiziger Dr. Bernatzik komt de eer toe, aan de oevers van dit meer een wetenschappe lijke „vondst" te hebben gedaan, die in de kringen van vakge leerden groot opzien baarde. Dr. Bernatzik las, terwijl hij in het hartje van Afrika op expe ditie was, in een tijdschrift, dat de lepelaar in Midden-Europa Lepelaars op hun nest. Een grijze reiger op den voorgrond. zier men auiaeujn noe groon rietstengels de vogels gebruiker terwijl de vorm van hun snave laat zien hoe zij aan hun naam komen Een schaar lepelaars, die juist van het nest opvloog. In tegenstelling met de reigers, die slechts bij paren vliegen, verplaatsen deze vogels zich bij heele vluchten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 4