ostehvaü RYMEN 582 VRIJDAG 7 OCTOBER 1932 No. 19 De melkophaaldienst voor de fabriek een aardig herfst plaatje van onder Koewacht Controle op den weg onder Sluiskil. Het kostelijk lande lijke Zuiddorpe. Nog even tijd voor de arbeid begint: een Axelsch tafereeltje. Een typisch kijkje in Westdorpe, het vijf kilometer lange dorp. van eenen ouden Heer lek sat laest in myn hof, daer las ick de courant, en spiedde naer het nieuws in 't dierbaer Vaderland En las van velerlei, het kon my niet bekooren Wat heit de nieuwe Tijd veel vreucht en glans verloren So als het vroeger was, men leefde op syn gemack Hoe droevigh is het tans. Men springt wel van een dack met eene parapluie, men vliegt hoogh in de lucht, braveert de swaertekracht, is nergends voor beducht; Men is so roeckeloos, men speelt maer met syn leven om als een vogelkyn door 't hooge swerck te sweven Eilaas, hy is voorby. de goede oude Tyd, waarin men by het vier een rustigh kaertje leid, en vroolik lacht en praet van de gebeurlyckheden, spieghelend in de jeugt, het barnende verleden. Thands is de haerd geblust, men sit by yzren pypen, waerin heet waeter kookt, men kan de armoe grypen, nu 't lustigh kolenvier voor de centrale zwond: En van meer nieuwigheyd doen de couranten kond 1 Men wil thands naer de Maen, de zilvren Nachtgodin, 't Gestarnte dat beschynt der jonghe lieden Min Het so geliefde beeld van d'oudere poeeten Men wil Haar grypen, maer, wie kan sich zulks vermeten De waereld dryft ghewis in 't achterst van haer baen Why gaen, eilacie, jae, why ghaen thands naer de maen Dat is myn overdencking en die soudt ghy weten Oost-Zeeuwsch- Vlaamsch weidelandschap op een zonnigen herfstmiddag.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 6