m m Twaalf uur de menschen stroomen langs de plotseling drukke straten. r gebeurt zoo veel op één dag en op deze wereld met zijn millioenen menschen, en we weten van zoo weinig. De krant brengt ons wel berichten, van een moord hier, een ongeluk daar, maar dat alles gebeurt in zoo onwezenlijke verten, dat het niet méér is dan een interessant verhaal, dat we even lezen en dan ter zijde leggen. We kunnen niet alles in ons opnemen, het is ons niet mogelijk, en het is maar goed ook. Het leven zou niet te verdragen zijn, indien wij alle vreugden en alle verdriet van alle menschen in hun vollen omvang moesten meemaken. Daartoe is de enkele mensch niet in staat, hij heeft reeds genoeg aan wat hij in eigen om geving hoort en ziet. Toch is het goed, bij tijden eens te bedenken wat gebeurt er nu op dit oogenblik? Waarmee hou den de menschen zich bezig Hoe stort de vol heid van het leven zich uit over de millioenen die de aarde bewonen Dit alles te bedenken heeft een leerzame zijde. Allereerst leeren we er uit, dat de wereld heusch niet uitsluitend om ons eigen persoontje draait. Dan kunnen we beseffen, dat er ook altijd veel verdriet en leed is, zelfs al brengt ons het leven vandaag vreugde. We voelen ons opgenomen in het groote verband, dat Leven heet, en waarvan we deel uit maken. We verliezen de begrenzingen uit het oog en kijken een oogenblik in het stereoscopisch gewoel van de wereld. Wat wil het niet zeg gen, als we cijfers zien Berlijn per jaar 27600 ongelukken. de scholen gaan uit de bakker haalt deoverge- bleven broodjes uit z'n mand.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 8