•zïj^ssi Tijdens het onderzoekWalker verdedigt zich tegen de beschuldigingen. Links staat rechter Seabury die het onderzoek leidde. lijk om succes te hebben met een actie tegen een hooggeplaatst en populair magistraat maar dezen keer schijnt men toch de uitspraak alleen gegrond te hebben op de vraag, of de man schuldig was of niet. In ieder geval is 't resultaat geweest, dat Jimmy Walker ontslag nam als burgemeester, waaruit de publieke opinie de conclusie heeft getrokken, dat hij niet onschuldig was. Een sterke aanwijzing tegen hem was, dat zijn particuliere secretaris een grooter vermogen had dan hij van zijn inkomen kon besparen, en vooral dat deze secretaris spoorloos verdween, zoodra Walker voor den rechter moest verschijnen. Het is inder daad moeilijk hieruit iets anders te concludeeren, dan dat de secretaris maar liever geen onderzoek afwachtte. Hoe het zij, de populaire Jimmy is geen burge meester meer. De minder smakelijke affaire van het onderzoek heeft hem niet zooveel kwaad Een voorbeeld van een der ontelbare foto's die Walker van zich zelf liet maken. No. 20 VRIJDAG 14 OCTOBER 1932 Franklin Roosevelt, de gouverneur van den staat New-York, die het befaamde onderzoek tegen burgemeester Walker, na veel geschrijf en politiek geharrewar, ten slotte doorzette. wedstty - sten n n8_ gedaan, dat hij zich heelemaal uit 't openbare leven moet terugtrekken en niet weet, hoe hij de rest van zijn leven zal doorbrengen. Toen het on derzoek nog gaande was, werd hem het hoofdredacteurschap van 'n week blad aangeboden, voor het geval dat hij „zonder baantje" zou komen, tegen een salaris dat dicht bij de 100.000 kwam. Ook a!s hij ten slotte voor deze functie niet be noemd wordt, bewijst het toch, dat zijn reputatie niet zooveel gele den heeft, of de uitgevers dur ven zijn naam aan hun blad te verbinden, een blad dat overigens een goed zaakje schijnt te zijn, te oordeelen naar 't salaris van den hoofd redacteur. Nederlandsche jour nalisten kunnen van zoo'n salaris alleen droomen en dan ZJo bekend als hij was, den laatsten tijd is zijn naam zoo dikwijls door Ame rika en Europa gegaan, dat hij thans voor bijna nie mand meer een onbekende is, al zal hij zelf liever op een andere manier besproken worden. Want ais er de laat ste weken over hem in de kranten werd geschreven, was het over het onderzoek dat tegen hem werd inge steld, een onderzoek of hij zich werkelijk aan corruptie had schul dig gemaakt. Het was weer een echt Amerikaansch schandaaltje de burgemeester van de grootste stad van Amerika moest voor den rechter verschijnen om zich te ver dedigen tegen de beschuldiging, dat hij zijn ambt als burgemeester mis bruikt had om zijn particuliere kas te vullen. Natuurlijk waren hier velen sceptisch gestemd over den uitslag van dat onderzoek - het is vooral in Amerika nogal moei-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 10