moet Wij hebben in oud-minister Kan indertijd een magi straat gehad, die niet altijd officieel en magistratelijk deed, die een slechte klant van hoedenwinkels was en bijv. liever een zwembassin opende door zelf een bad te nemen dan met een officieel speechje. Dan was de vroegere burgemeester van Enschede niet alleen bekend als burgemeester, en de burge meester van Edam, de heer Kolfschoten, is bijv. bekend in sportkringen, maar een figuur als Jimmy Walker is bij ons vrijwel onbekend. Walker was populair, en hij deed moeite om populair te blijven, waarin hij geen ongelijk had. Hij com poneerde „schlagers" en speelde ze zelf, hij was overal waar veel menschen bij elkaar waren, hij liet zich overal en in alle omstandigheden fotografeeren (wie kan zich bijv. voorstellen, dat een Nederlandsch magistraat zich 's morgens in pyama liet fotografeeren hij kon gezellig glimlachen, en overigens heette hij de best gekleede man van Amerika. Dat is natuur lijk ook veel waard moesten de- New Yorkers er niet trotsch op zijn, dat hun burgemeester zoo elegant was, zoo'n fijne coupe in zijn costuums had en zoo goed zijn overhemden kon kiezen Jimmy was een echt kind van zijn tijd, waarin men alles kan worden als men bijzondere gaven heeft en brutaal genoeg is om die gaven te laten blijken. De zoon van arme ouders had een vluggen geest, een helder verstand en groote sprekersgaven. Als advocaat had hij den naam dat hij elk proces kon winnen hij sprak scherp, met een overvloed van argumenten waar een ander niet aan dacht, humoristisch, maar ook zonder zijn tegenstanders te sparen. Toen hij in de politiek ging, wist iedereen dat hij zou slagen hij is inderdaad geslaagd hij werd de populaire burgemeester van de meest besproken stad ter wereld, maar hij was toch niet populair genoeg om het voor hem fatale onderzoek te ontwijken. Noch zijn mooie pSkken, noch zijn sprekerstalent of zijn glimlach hebben verhinderd, dat hij zijn ontslag nam. Deze laatste, zijn glimlach bedoelen wij, verschaft hem misschien nog een mooie bagn bij de film populaire menschen als Jimmy Walker kunnen ze daar gebruiken. No. 20 het nog een erg stoutmoedige en fantastische droom zijn. Ontmoeting met dr. Sahm, eersten burgemeester van Berlijn, tijdens de rondreis van Wal ker door Europa. Jimmy in zijn werkkamer.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 11