Vrouwenleven Pantergarneering Het werden met Raffia No. 20 en een apart handvat kan worden aangebracht, zooals op het volgende voorbeeld. U kunt afwisselende kleuren verwerken. De effen tasch in naturel- kleur, bewerkt niet bloemen, is mooier. Er zijn twee manieien om bloemen op te werken men kan ze borduren, ofwel ze afzónderlijk opwerken, zooals onderaan in de voorbeelden is te zien. Niet alle.en tas- schen kunnen we daarmede voorzien, doch raffia theemutsen, papier manden, werkmandjes, enz. Op een mauve, of op een anderen donkeren ondergrond zullen kleine zonnebloemen met een bruin hart mooi staan. We nemen een cirkeltje van gaas en werken op de manier, zooals in D, lussen. In het midden wordt een klein cirkeltje opgenaaid van gehaakte wol lussen, welke doorgeknipt worden. De goudgele lussen worden een eind buiten het linnen cirkeltje gewerkt. Is de krans rondom klaar (we ge bruiken daarvoor vooral mooi goudgeel), dan wordt het linnen cir keltje op de tasch gehecht en de bloemblaadjes springen nu op met eenige steken kan de steel met een paar blaadjes aangebracht worden. We rangschikken natuurlijk eenige bloemen bij elkaar, niet te stijf. Gebruiken we zacht lila, rose en wijnrood raffia en werken we kleine lussen in het midden, zoodat de geheele cirkel is opgevuld, en knippen dan alle lussen door, dan hebben we asters. Natuurlijk voor iedere bloem een andere kleur. Deze bloembewerking zal u voldoen op uw raffia-werktafel matjes zullen natuurlijk alleen geborduurde bloemen kunnen hebben. Het tafelmatje op onze teekening wordt gewerkt met stokjes in naturelkleur met een rand van ongelijke knoopsgaatsteken in hel dere kleuren raffia rondom. Bloemmotief C. gebruiken we voor dit matje. D. D. L. Groen wollen mantel met origineele gar neering van pantervel. Bijpassend hoedje. Er zijn zeer veel nieuwe mantclmodcllen. Soms lijken ze, op het eerste gezicht, ongeveer eender als die van verleden jaar, maar er zijn opmerkelijke ver schillen. Öm te beginnen is de taillelijn hooger geplaatst en voor allerlei kleine détails werden nieuwigheden bedacht. Bij het model van onze afbeelding, een creatie van het Parijsche modehuis Dupouy-Magnin, is de sluiting van voren zeker geheel nieuw. De voorpanden vallen zóó ver over elkaar, dat er geen opening te zien is en op geheel origineele wijze is, in den zijnaad, een zak aangebracht. Ook de bontgarncering is geheel nieuw niet alleen kunnen we het pantervel als een zeer moderne bontsoort beschouwen, maar ook de wijze waarop het dezen mantel garneert, is bizonder origineel. De nauwsluitende bontkraag wordt begrensd door een plastron van hetzelfde pantervel, dat schuin over het voorpand is gelegd en door de smalle leeren ceintuur op den mantel wordt vastgehouden. Dan de mouwengarneering. Het pantervel is hier niet als een manchet om de mouwen heen gelegd, maar als een verlengstuk komt het onder de mouwen uit. „En Vitesse" noemt de ontwerper dezen reismantel van groen wollen diagonaal, welke door zijn vlotheid wel aan den naam beantwoordt. Het bijpassende hoedje heeft, evenals de mantel, een origineele garneering van pantervel. P. D. Een gehaakte boodschappen-tasch van raffia is bizonder sterk, en gemakkelijk te maken; we beginnen met zes kettingsteken tot een ring te maken, en daarin dubbele stokjes te werken, afwisselend een stokje, een vaste, en zoo steeds in het rond, zorgende door er steeds stokjes bij te haken, dat het werk plat blijft. Zoo hebben we twee cirkels noodig, met een baan van ongeveer 4 c.m. ertusschen om de beide cirkels te verbindenindien we deze reep laten doorloopen, dan kan meteen het handvat gevormd worden, terwijl ook de baan alleen tusschengezet kan worden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 18