<^0 N^S C/y NIEUWS Zeeuwsche Omroep 632 VRIJDAG 14 OCTOBER 1932 No. 20 Hallo hallo hier is het persbureau van den officieelen Zeeuw" schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is ge oorloofd. Men meldt ons het besluit van de ZeeuwschcVarkenscentrale, dat ieder, die meer dan drie varkens per kalenderjaar thuis wenscht te slachten, de hoedanigheid moet bezitten van een zedelijk lichaam of rechtspersoon. Men kan zich voorstellen, hoe trotsch de Zeeuwsche slagers, die iedere week varkens slachten, nu wel geworden zijn. De raad van Driewegen heeft met prachtige eensgezindheid het besluit genomen om sollicitanten op te roepen voor agent bij de arbeidsbemiddeling tegen een bezoldiging van twintig cent per week. Inplaats van vrij vuur en licht zal de gelukkige bovendien dagelijks het recht op gratis gebruik van één lucifer ontvangen. Onze medewerker te Kapelle berichtte, dat deze week de herstellingen aan den toren veroorzaakt door den bliksem, be ëindigd zijn. Tot nu toe dachten wij, dat de bliksem alleen schade kon ver oorzaken als restaurateur hebben wij intusschen wel zooveel bewondering voor hem. De vroede vaderen van Krabbendijke hebben met leedwezen het gerucht gememoreerd, dat een kennis van den gemeente-veldwachter er met diens gemeentelijke motorjas van door is. De burgemeester verklaarde, dat de ge wapende dorpsmacht haar uiterste best doet om den voort vluchtige te snappen. De veldwachter zal nu wel de ondervinding rijker zijn, dat het onder zekere omstandigheden nog heel moeilijk is, je eigen jas bij den kraag te vatten. Te Waarde is, naar men ons mededeelt, een verpakkingscur sus met veel deelname opgericht. Dat belooft wat voor de Sinter klaas-surprises op strooiavond 1 Ter gelegenheid van de IJzendijksche winkelweek werd deze week een auto-karavaan geformeerd, voor 'n reclametocht door het vierde district. De vierde-districtenaars zijn hevig verbol gen, dat men hen tot woestijnbewoners gedegradeerd heeft. De Zierikzeesche raad besloot, den scheidenden wethouder een schilderij aan te bieden. Daar het waterleidingbedr if f Schouwen en Duivcland wel eenige ondersteuning kan geb» w ken, zal men waarschijnlijk de keuze laten vallen op een aquai «tietje. Te Arnemuiden zijn alle raadsleden achtereenvolgens tot wethouder benoemd, omdat ze achtereenvolgens allemaal weer bedankten. Men is nu van voren af aan begonnen. 't Is bepaald 'n geluk, dat men in een visschersplaats zooveel hengelaarsgeduld vindt. De Zeeuwsche bladen schrijven, dat er bij 'n weduwe te Krab bendijke een voederbiet gerooid is met een gewicht van 13 K.G. We zijn nieuwsgierig, hoe de patiënte het maakt 1 Bij de jongste Zeeuwsche najaarsschoonmaak hebben er minder huisvrouwen haar armen en beenen gebroken dan ge woonlijk. In de meeste ziekenhuizen is de spalkcampagne dan ook ge sloten. Tot de volgende week, dames en heeren Bruiloft op Walcheren. De feeststoet verlaat het Raadhuis onder belangstel ling van de ingezetenen van het dorp. Rijksveldwachter P. A. de Moor te Biggekerke heeft op Donderdag 6 October afscheid geno men van oversten en collega'sna geno men ontslag, dat hem eervol was verleend De bekende Frau Muller, die per kano op weg is van Hamburg naar Londen is Vlissingen gepasseerd en meerde bij aankomst haar kano „Hamburg" aan het marine-emplacement. Campagnedrukte bij de suikerfabrieken te Sas van GentToevoer van bieten bij de Coöperatieve. Een kijkje in het interieur van de fabriekDe gesneden bieten worden in de ketels gestort. De heer G. Hartman stationschef te Vlissingen gaat op 1 Nov. den dienst met pensioen verlaten waarmee Vlissingen een zeer correct ambtenaar verliest. De heer F. Wabeke, de welbekende en ge achte burgemeester van Wemeldingeheeft Zondag 9 Oct. zijn 7Oen geboortedag herdacht. De mandolineclub Tovidote Vlissingen heeft onder groote belangstelling haar 10-jarig bestaan gevierd. Foto van de kranige club met haar leiderden heer Ventevogel en haar secretaris den heer Visserdie mede jubileerden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 24