Zeven<i izend meter stijgen m tespringen 612 VRIJDAG 14 OCTOBER 1932 No. 20 de hulde niet kunnen onthouden, haar een moedige jonge dame te noemen. Den 20sten September j.l. steeg zij in een Junker-watervliegtuig, voorzien van 'n 500 P.K. Hornet- motor, op. Startplaats was de vlieghaven Holtenau, nabij Kiel. Behalve Lola Schröter behoorden tot de bemanning van het vlieg tuig de piloot Hubrich, de mon teur Trebs, en de reeds genoemde fotograaf. Er stond een sterke wind, die de wolken snel uiteendreef, zoo dat des morgens om half elf de De parachutiste neemt 'n laatsten zuurstof-,.slok." Klaar om te springen. Records verbeteren het is, en was altijd, de eerzucht van ontelbaren. Velen droom den ervan, aan enkelen gelukte het slechts. En het is of de een den ander aansteekt, besmet niet alleen op sportgebied. Men kan een oceaanvlucht, een tocht om de aarde per vliegtuig toch moeilijk een sportieve prestatie noemen. Daarvoor is het noodzakelijke ontspan ningselement, dat wij bij goede sportbeoefening toch altijd aanwezig moeten achten, te veel naar den achtergrond gedrongen. Er zijn ook sensatie- records, waarbij met een of meerdere levens op vaak onverantwoordelijke wijze wordt gespeeld. Denkt u slechts aan meneer Hutchinson, die zijn gezin op zulk een sportieve wijze haast den dood in de ijskoude golven der Poolzee deed vinden. Moet de parachutesprong van een Duitsche jonge vrouw, die een wereldrecord wilde vestigen met het (naar omlaag, natuurlijk) springen met een valscherm, onder de sensatie gerangschikt worden? Zij zelf ontkent het. En de bekende Duitsche luchtfotograaf, Willi Ruge, die haar in de vlieg machine vergezelde, eveneens. Zij beroepen zich erop, dat het noodig was om eindelijk eens een ge- controleerden parachutesprong te maken dan zouden de oncontroleerbare en ongecontroleerde hoogten, van waaruit concurrenten zouden ge sprongen hebben, spoedig tot een bescheidener aantal nieters zijn geslonken. In ieder geval zal men, na lezing van de hier onder volgende bijzonderheden, aan Lola Schriiters Aloorens naar beneden te springen wordt het gelaat grondig ingevet, om het tegen koude en wind te beschermen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 4