614 VRIJDAG 14 OCTOBER 1932 No. 20 Enkele minuten voor de landing. naar een hotel, dat dicht bij was, en telefoneerde naar de vlieghaven den gelukkigen afloop. De machine kwam mij halen zij daalde op het water. Uit de cabine zwaaide de piloot mij met een bos bloemen een groet toe de monteur waadde naar den kant en droeg mij weer in het vliegtuig. De instrumenten wezen aan, dat ik op een hoogte van 7300 Meter naar be neden was gesprongen, 45 kilometer had ik door de lucht, zwevende aan mijn parachute, afgelegd, in 'n tijd van 28 minuten. Ik had het wereldrecord op mijn naam." (WERELDCOPYRIGHT PRESSEBERICHT) Zij springt. Het watervliegtuig is op het meer gedaald om de koene springstee af te halenDe monteur draagt de nieuwe wereldrecord- houdster aan boord. Onmiddellijk nadat de parachute zich geopend had ik had uit voorzichtigheid onmiddellijk aan den handgreep getrokken doorstroomde mij een onbeschrijfelijk geluksgevoel. Ik zag naar bene den, waar zich de Holsteiner meren in lange rijen uitstrekten. Ik dacht boven Kiel te zullen zweven, maar de wind draaide en ik dreef naar links af. Hoe genoeglijk klonk mij het gebrom der motoren van ons vliegtuig, dat om mij heen vloog, in de ooren. Ik haakte mijn zwemvest los en zwaaide er mee naar de inzittenden. Duidelijk kon ik zien, dat zij mijn groet beantwoordden. Maar tevens zag ik, dat ik in groot gevaar verkeerde in het Sedenter meer terecht te zullen komen. Waar zou ik landen Van minuut tot minuut veranderde het landschap onder mij. Nadat ik over een groot bosch gezweefd had, zag ik een plek, waar ik moest trachten te dalen, wilde ik niet in het water terecht komen Ik ging scheef hangen, trok de eene helft der koorden naar mij toe, waardoor het mij gelukte Voor de opstijging wordt het valscherm nog eens op den grond uitgespreid en zorgvuldig nagezien. de oppervlakte van mijn valscherm in te korten en het boven dien wat richting te geven. Op 50 Meter hoogte gooide ik mijn handschoenen en m'n zwemvest ais ballast naar beneden, en een paar seconden later daalde ik op een wei land, driehonderd me ter van den waterkant. Ik nam mijn scherm onder den arm, holde

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 6