s I Zooals bij de inboorlingen van Afrika wordt t bovengrond sche gedeelte der holwoningen gemaakt van leem en riet Holbewonertjes van 1932. De crisis, welke ongeveer de ge- heele wereld teistert als een ramp van bijna ondraaglijke zwaarte, doet honderdduizenden radeloos den winter tegemoet zien, terwijl ook velen, die nog niet in erge mate slachtoffer van den noodtoestand zijn, in angst en bezorgdheid den ken aan de gevolgen, die 'n nieuwe winter van armoede en gebrek zal hebben. De statistieken der werk- loozen geven een eindcijfer van millioenen aan, ieder land zucht onder den last van zware finan- cieele zorgen, welke voor een be langrijk deel veroorzaakt worden door de ondersteuning van werk- loozen. Overal zijn er echter ge vallen waarin om de een of andere reden, geen steun kan worden ge geven, gevallen waarin de strijd om het bestaan werkelijk 1n strijd om het bestaan is, waarin slechts de ^raag is dat men leeften bijna niet hoè men leeftDat ziet men bijv. in de omgeving van sommige groote steden, waar met de meest primitieve middelen een soort ba rakkenkamp wordt opgericht; soms is het nog erger en woont men in holen, in een kuil die met wat planken en stroo wordt bekleed, terwijl tegen de muren en over 't „dak" een zoo dik mogelijke laag zand wordt gebracht omwille van de warmte. De foto's op deze pagina laten zien. hoe zoo'n hol- woning van den modernen tijd is ingericht. Een gedeelte van een ondergrondsche woning in 't kamp buiten Ber lijn palen stutten het dak van losse planken, riet en zand. De keuken in de holwoninghet fornuis bestaat uit een zelfge- bouwden kleinen oven en de bovenplaat van een oud fornuis. CRISIS

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 10