ieU dooi ons land. DE HEMBRUG OVER HET NOORDZEE-KANAAL BIJ ZAANDAM. „Ik geloof nooit, dat 't dat is," antwoordde Jimmy. „Ik ken iemand, die buitengewoon veel studie van oogen gemaakt heeft. Een vriend van me. Ik wou, dat u hem eens uw oogen liet onderzoeken." Mijnheer Biggs keek Jimmy aan met een eigenaardigen blik. „Waar woont hij gromde Fielding. ,,'t Is geen reclame-mensch," zei Jimmy. „Hij oefent alleen maar op re commandatie practijk uit. 't Lijkt me 't beste, dat ik hem maar eens hier stuur." „Een uitstekend idee," vond de geestelijke. „Ik zal zien of hij morgen kan," zei Jimmy. „Als u dan dien dag van 't kantoor wegblijft „Hoe gauwer hoe beter," zei mijnheer Biggs. Fielding verzette zich nog wat tegen het voorstel, maar gaf ten slotte toe. Jimmy en de predikant verlieten sanien Huize Septon. „Schaapskoppen," zei laatstgenoemde opeens, zonder de minste aanlei ding. Jimmy keek hem snel aan. „U hebt het geraden," antwoordde hij. De oude oogarts met den witten baard verbond de oogen van den heer Fielding. „Het verband moet er een week omblijven," beval hij. Zeven dagen later kwam hij terug. De vrouw en dochters van Fielding waren in de ziekenkamer, begeerig om den uitslag van de operatic te vernemen. „Ik heb goedgevonden, dat u er bij kwam, op voorwaarde dat u zich vol komen stil houdt," zei de specialist. „Wilt u zoo goed zijn, dat gordijn even dicht te trekken Het verband werd afgenomen. De oude man met den witten baard knikte. „De operatie is uitstekend geslaagd, meneer Fielding," zei hij. „U zult voortaan beter kunnen zien, dan u zich van jaren herinneren kunt. U zult de eerste dagen nog een schermpje of een donkere bril moeten dragen, als u bui ten in den zonneschijn komt." ,,'t Is gewoon een wonder I" riep mevrouw Fielding uit. „U schijnt bui tengewoon handig te zijn.. „tj^t ben ik ook," zei de oogarts koeltjes. „Als een mensch jarenlang enkele uren per dag besteedt, om zich in een bepaalde operatie te oefenen, móet hij daar wel erg handig in worden." Hij wachtte. Ik geloof niet, dat ik nog terug zal hoeven komen," zei hij veelbeteekenend. „O! Uw honorarium Natuurlijk. Mijn vrouw zal even een cheque voor u invullen. Hoeveel is het De man met den witten baard glimlachte. „Tweehonderdvijftig pond." Fielding schrok even. „Dat is nogal veel," zei hij. „Het is mijn prijs, mijnheer. Maar als u liever blind had willen worden „Nee, nee. Schrijf maar even een cheque, Martha," zei Fielding vlug tot zijn vrouw. Mevrouw Fielding verliet de kamer, en kwam kort daarop terug met de cheque, die zij den oogarts overhandigde. Deze glimlachte en stak het papier tje in zijn portefeuille. „Het is niet ongebruikelijk," merkte hij daarna op, „dat de patiënten, buiten het honorarium, nog een klein geschenk geven.. „Groote hemel riep Fielding uit. „Is uw honorarium al niet groot genoeg „Voor de omstandigheden precies groot genoeg," gaf de specialist ten antwoord; „maar...." Glimlachend maakte hij een wuivend gebaar met de hand. „Een.... een geschenk," zei mevrouw Fielding weifelend. „Als.. als 't gebruik is. Maar ik weet haast niet. „Zal ik u zeggen, wat ik graag hebben wou De oogarts ging naar.Enny toe. „Hiermee ben ik volkomen tevreden," zei hij. „Maar mijnheer I" riep mevrouw Fielding, terwijl het meisje trachtte, haar hand los te wringen, „bent u gek geworden 7" „Heelemaal niet," was het antwoord. Toen ging de oogarts met de hand over het gezicht. De witte baard verdween, en tegelijkertijd verscheen in het halflicht der kamer, als een winterzonnetje door de mist, het roode hoofd van Jimmy Harringway. ,,'t Is Jimmy I" riep Cherry. Het kostte moeite, Fielding te beletten, het laatste lichte verband van zijn oogen te rukken. „Je wilt toch niet zeggen, dat die kwast mijn oogen genezen heeft riep hij. „Ik heb mijn portie van de overeenkomst vervuld," zei Jimmy. „Hoe is 't mogelijk Maar ik heb gezien.Enfin, je hebt 't gewonnen ik zal mijn woord houden." „O Jimmy," zei Enny dien avond, toen zij aan het hek afscheid namen, „ik had nooit gedacht, dat je zoo knap was." „Zoo héél buitengewoon is 't niet," antwoordde Jimmy lachend. „Ik heb vijf jaar in de medicijnen gestudeerd, onder den naam Harris, en ik heb me gespecialiseerd in oogziekten." „Dus je bent dokter I" „Ja," antwoordde Jimmy. „Ik heb me nog niet gevestigd, maar nu ik eenmaal zeker genoeg van mijn zaak ben, zal de practijk wel komen." „Je moet toch een massa oefening gehad hebben, om die operatie voor vader er zoo goed af te brengen 1" „Oefening I Dat zou ik denken. Met schaapskoppen kom je een heel eind." Enny wist niet, wat hij hiermee bedoelde, maar dat kwam er niet op aan. „En vader dacht, dat je zoo'n domoor was." „Waaruit te leeren valt, dat een mensch nooit naar den schijn moet oordeelen," zei Jimmy lachend, en hij kuste haar goeden nacht. EINDE.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 15